Kadına şiddetle ilgili sözler

Kadına şiddetle ilgili sözler

Kadınlara yönelik şiddetin giderek arttığı günümüz dünyasında, gerçekleştirilen bu insanlık dışı davranışlara karşı olan tepkinizi göstermek için sosyal medya hesaplarınızda kadına şiddet ile ilgili sözler paylaşabilirsiniz. Çevremizde yer alan şiddet yanlısı insanlara bunun doğru bir davranış olduğunu fark ettirmek ve onların tabiri caizse enselerinde olduğunuzu hissettirmek bunun önlenebilmesi için en büyük ihtiyaçtır.
Maalesef ki dünyamızda kadınlara, çocuklara ve hayvanlara yönelik şiddet her geçen gün artmaktadır. Son yıllarda ülkemizde sık sık gündeme gelen bir konu olan kadınlara yönelik şiddet ile mücadele ve canice hayatına son verilen kadınlarımızın sesi olmak ve bu düşünce yapısına sahip insanlara bir mesaj vermek için hesaplarınızda kadına şiddet ile ilgili sözler paylaşabilirsiniz.

Bu yazı www.sozler.org sitesinden alınmıştır.

Kadına Şiddet ile İlgili Sözler

Kadına şiddet ile ilgili sözler bilhassa ülkemizde son yıllarda sıkça dile getiriliyor. Özellikle geçtiğimiz yıllarda bir annenin çocuğunun gözleri önünde boşanmış olduğu eski eşi tarafından canice katledilmesi dünyamızın içinde bulunduğu durumu gözler önüne sermeye yetti. Elbette yalnızca bir söz ile dünyayı değiştirmemiz imkânsız, öncelikle bir anne ve baba olarak çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştirmeliyiz.
Çocuklarımız için iyi bir gelecek isteyen her birey küçük yaştan onlara şiddetin ne kadar kötü bir şey olduğunu, cinsiyet ayrımcılığı yapmaması gerekti ve kendisinden güçsüz kişi ve diğer canlılara karşı saygılı olacak şekilde büyütmeliyiz. Ailelerin daha bilinçli davranmaları ve şiddet yanlısı kişilere olan tepkimizi göstermek için sosyal medya hesaplarımızdan (herkesin görebileceği bir şekilde) kadınlara yönelik şiddete dikkat çekecek paylaşımları sık sık yapmalıyız.

Kadına Şiddete Hayır Sözleri

Kadına şiddete hayır sözleri , hayatınızın her anında zihninize kazınmalı ve çevrenizdeki şiddet yanlısı insanlara olan tepkiniz olarak içinizde büyümelidir. Unutmayın ki “Her sessiz kalınan şiddet, bir gün sizi bulacaktır.” bu nedenle kadın ve çocuklarımız başta olmak üzere tüm canlılara karşı gösterilen şiddete bir dur demeli, tepkimizi mümkün olduğunca daha fazla kişiye ulaştırmalıyız.
Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimizin de söylediği gibi; “Kadınlar size Allah’ın emanetidir.” bu emanete canımız pahasına sahip çıkmak ve korumamız gerekir.Bir önceki yazımız olan Kızlara en güzel sözler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.