1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Özel..Apple’ın M2 Yonga Setine Sahip 6 Yeni Mac Modeli Gelebilir

Özel..Apple’ın M2 Yonga Setine Sahip 6 Yeni Mac Modeli Gelebilir

featured

Apple’ın merakla beklenen ve çok sayıda söylentiye husus olan yeni MacBook serisiyle ilgili geçtiğimiz günlerde değişik bilgiler ortaya atılmıştı. Hatta bu bilgilerden kimileri MacBook Air ve Pro’nun çıkış tarihine dair muhtemel yeni kestirimler de barındırıyordu.

Apple’ın yeni modelleriyle ilgili ağzını pek de sıkı tutamayan ve birçok gerçek çıkan argümanlarıyla tanıdığımız Mark Gurman tekrar telaffuzlarıyla baş karıştırmayı başardı. Gurman, Apple’ın yeni Mac aygıtlarıyla ilgili oldukça farklı bilgiler ortaya attı.

Apple M2 yonga setine sahip 6 yeni Mac aygıtını test ediyor

Mark Gurman, sıklıkla Apple’ın yeni aygıtlarıyla ilgili telaffuzlarıyla gündeme gelmeye devam eden bir Apple analisti ve bu sefer epey savlı telaffuzlarıyla gündeme geldi. Gurman, Apple’ın M2 yonga setine sahip 6 yeni Mac modeli çıkarmayı planladığını ve hatta testlerine başlandığını aktardı. Gurman’ın bu savları çok sayıda bireyden de dayanak aldı. Doğal Gurman, gelecekte karşımıza çıkabilecek Mac modelleriyle ilgili detaylar vermeyi de ihmal etmedi. Tezine nazaran Macbook Air, Macbook Pro 13 inç M2 yonga setiyle birlikte gelirken; Mac Küçük, MacBook Pro 14 inç ve MacBook Pro 16 inç M2 Pro ve M2 Max yapılandırmasıyla birlikte gelecek.

M2 yonga setinin 8 CPU çekirdeği ve 10 GPU çekirdeğine sahip olması, M2 Max’ın ise 12 CPU çekirdeği ve 38 GPU çekirdeğine sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte bu yonga setleri dışında Apple’ın yeni aygıtlarında kullanması beklenen bir öteki yonga seti ise geçtiğimiz aylarda birinci duyurusu yapılan M1 Ultra oldu. Çıkan haberlere nazaran, Apple’ın Mac Pro modelinde M1 Ultra kullanabileceği ve M2 yonga setine sahip Mac Mini’ye alternatif olarak M1 Pro yonga setiyle yeni bir Mac Mini’yi piyasaya sürebileceği söyleniyor.

Doğal Apple’ın bir müddet evvel Intel ile olan iş birliğini sonlandırmasının akabinde yeni çiplerine sahip Mac aygıtlarında başarılı işler ortaya koyması büyük bir ehemmiyet taşıyor. Biliyorsunuz ki bir devir Mac aygıtların performansıyla ilgili kullanıcılardan duyduğumuz çok sayıda şikayet vardı. Bu sebeple Intel çip kullanımından uzaklaşan şirket, Apple Silicon projesini başlatarak kendi çiplerini üretmeye başlamıştı. Şirket içinde tartışmalara sebep olan ve pandemi süreciyle birlikte şirketi güç duruma sokan bu kararın en yeni meyvelerini ise önümüzdeki günlerde görmeyi umut ediyoruz.

KAYNAK : https://www.webtekno.com/apple-m2-yonga-seti-6-yeni-mac-modeline-gelebilir-h122816.html

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Şarkıcı Doğuş'un eşi güzelliğiyle parmak ısırttı! 'Azerbaycan'ın Müge Anlı'sı!' başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap