1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Özel..BtcTurk’ün Coinbase Tarafından Satın Alınacağı İddia Edildi

Özel..BtcTurk’ün Coinbase Tarafından Satın Alınacağı İddia Edildi

featured

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan BtcTurk, bugün argümanlı bir haberle gündeme geldi. Webrazzi tarafından kimi duyumlara dayandırılan habere nazaran BtcTurk, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in radarına girmeyi başardı. Coinbase’in BtcTurk’ü satın alabileceği belirtildi.

Coinbase ya da BtcTurk tarafından rastgele bir açıklama gelmezken, Coinbase’in yakın vakitte Türkiye için ülke müdürü iş ilanı yayınlaması bu haberi destekleyen bir ispat oldu. Kelam konusu satın alımın Coinbase için bedelininse 3,2 milyar dolar düzeylerinde olacağı açıklandı. Şirketlere yakın kaynaklardan edinilen bilgiye nazaran bu bedelin bir kısmı pay, kalan kısmıysa nakit olarak ödenebilir.

BtcTurk’ün bedeli aslında 5 milyar dolara kadar çıkmıştı

Kelam konusu görüşmelerde Coinbase’in BtcTurk’ü satın alma bedelinin bir periyot 5 milyar dolara kadar bile çıktığı söz edildi. Ama TL’nin bedel kaybı ve Bitcoin’de yaşanan düşüş ile bu bedelin 3,2 milyar dolara gerilediği tabir edildi. Kelam konusu satın alım gerçekleştiği takdirde Coinbase de tarihindeki en büyük satın alımını gerçekleştirmiş olacak.

2012 yılında kurulan Coinbase, günümüzde 33 milyar dolarlık piyasa bedeline sahip. Kripto para yatırımcılarının takip ettiği ve kullandığı dev isim, geçtiğimiz gün kendi NFT pazarını yayınlayarak NFT dünyasına birinci şahıs olarak giriş yapmıştı. Şirket, geçtiğimiz yıl Türkiye’de kredi kartı yahut banka kartıyla kripto para alma imkânını sunmuştu.

KAYNAK : https://www.webtekno.com/btcturk-coinbase-satin-alinacak-iddia-h122961.html

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Kastamonu'da kaybolan 13 büyükbaş hayvan bulundu başlıklı makalemizde Hayvan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap