1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Özel..Eski Reddit CEO’sundan Elon Musk ve Twitter Açıklaması

Özel..Eski Reddit CEO’sundan Elon Musk ve Twitter Açıklaması

featured

Reddit’in eski CEO’su Yishan Wong, Twitter’ın paylarını satın almak isteyen Elon Musk ile ilgili açıklamalarda bulundu. Wong’a nazaran Musk, “2004’ten beri değişen internet kültürünün ne olduğunu anlamıyor.”

Wong, açıklamasında “Elon Twitter’ı devralırsa, acı dolu bir dünyaya girer. Hiçbir fikri yok” tabirlerini kullanıyor. Genel olarak Wong, Elon Musk’ın günümüz internet kültürünün gerisinde kaldığını ve şayet Twitter’ı o devralırsa Twitter’da şu anda var olan tabir özgürlüğü ile onun vaktindeki tabir özgürlüğünün farklı olduğunu fark edemeyeceğini düşünüyor.

Wong: “Eski internetteki söz özgürlüğü ile şu an Twitter’daki söz özgürlüğü birebir değil”

Wong’un açıklamasında, milyarder Elon Musk’ın üzere kültürel olarak çok geride olduğunu söz ediyor. Elon Musk’ın X nesline ilişkin olduğunu ve o jenerasyonun farklı, daha yumuşak bir dünyada yetiştirildiğini belirten Wong, “ifade özgürlüğü” kavramının X jenerasyonunda daha farklı bir manaya sahip olduğunu belirtiyor.

Wong’un açıklamasının değerli kısımları ise şöyle: “Bu Eski İnternet değil, artık o politik doğrucu internet kültürü yok. 90’ların sonunda Web 1.0 ile başlayan internet kültüründe örneğin porno yasaklanırdı, Mortal Kombat üzere oyunlarda vahşet içerikleri sansürlenirdi. İnsanların tabir özgürlüğü olarak gördüğü şey bunlarla savaşmaktı. Onların vaktindeki internet kültüründe internet özgürlüğü, yeni bir fırsatı, teknolojiyi ve optimizmi temsil ediyordu.”

Fakat hepimiz biliyoruz ki günümüz Twitter’ında ve hatta tüm toplumsal medyasında söz özgürlüğü artık bu değil. Artık beşerler yalnızca kendi fikirlerini karşılarındakilere dayatmaya çalışıyor, ikna edemediğinde karşısındakini düşman belliyor ve buna ‘tabir özgürlüğü‘ diyor. Wong’un fikrine nazaran şayet Elon Musk bu batağa düşerse kendini çok berbat bir duruma sokabilir ve başa çıkamayabilir. Fikirlerinizi yorumlarda belirtmeyi lütfen unutmayın.

KAYNAK : https://www.webtekno.com/eski-reddit-ceo-elon-musk-twitter-aciklamasi-h122797.html

Bir önceki yazımız olan Özel..Eurolab Mekanik Dayanıklılık Testi AB'den Geçer Not Aldı başlıklı makalemizde Test ve Ürünlerin hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap