1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Özel..Ferrari F8 Tributo ile En Hızlı Drone’u Kapıştırdık

Özel..Ferrari F8 Tributo ile En Hızlı Drone’u Kapıştırdık

featured

Ferrarilerin ne kadar süratli arabalar olduğunu hepiniz bilirsiniz. Pekala bir Ferrari, FPV yarış Dronunu da geçebilir mi? İşte bu videomuzda hem bu sorunun karşılığını veriyor, hem de Ferrari F8 Tributo’nun özelliklerini, dizaynını ve sürüş ayrıntılarını Burcu Burkut Erenkul ile inceliyoruz. ​

Ferrari F8 Tributo özellikleri:

Birinci tanıtımı 2019 yılında yapılan Ferrari ailesinin en yeni üyelerinden Ferrari F8 Tributo, üç yıl üst üste yılın motoru mükafatını kazanmış 720 beygirlik (HP) V8 motoruyla geliyor. F8 Tributo, 0-100 km/s hızlanmasını 2.9 saniyede, 0-200 km/s hızlanmasını ise 7.8 saniyede tamamlıyor. Aerodinamik tasarım sınırlarıyla dikkat çeken Ferrari F8 Tributo’nun son suratı da 340 km/s.

FPV drone nedir?

Açılımı ‘First Person View drone’ yani ‘Birinci Şahıs Görüş Açılı drone’ olan FPV drone’lar, öteki dronelardan çeviklik, sürat ve hareket kabiliyeti ile ayrılıyor. Ayrıyeten, drone üzerindeki kamera ile şoför, VR gözlüğüne aktarılan manzaralar sayesinde gerçek vakitli olarak nerede uçtuğunu da görme imkanı yakalıyor. FPV Dronelar, yarış, özgür tarzlı uçuş ve hava fotoğrafları çekmek için kullanılıyor.

KAYNAK : https://www.webtekno.com/ferrari-f8-tributo-en-hizli-drone-kapistirdik-v1753.html

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Rusya, Boris Johnson'a yaptırım kararı aldı başlıklı makalemizde Başbakan, İngiltere ve Rusya hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap