1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Özel..İlerleyen Günlerde Ray-Ban Stories ile Mesajlaşılabilecek

Özel..İlerleyen Günlerde Ray-Ban Stories ile Mesajlaşılabilecek

featured

Giyilebilir teknoloji dalı, her geçen gün karşımıza yeni eserler çıkarmaya devam ediyor. Tahminen bundan 20 yıl evvel bir akıllı saat aracılığıyla arkadaşlarımızla konuşabileceğimiz söylense, birçoğumuz buna güler ve geçerdik. Lakin günümüzde bu ve buna benzeri pek çok giyilebilir teknoloji hayatımızda yerini almış durumda. O denli ki birçoğumuz artık bu teknolojiler karşısında şaşıramıyoruz bile.

Geçtiğimiz aylarda yeniden buna benzeri bir haber, Ray-Ban ve Facebook’tan gelmişti. Olağan bir gözlük üzere görünen Ray-Ban Stories tanıtılmıştı. Epeyce büyük bir ilgi gören gözlük, kullanıcıların görüntü kaydı almasına ve paylaşım yapmasına imkan sağlıyordu. Bugün ise Ray-Ban’ın, WhatsApp ile iş birliği yaparak gözlüklerimiz yardımıyla mesajlaşabileceğimiz bir proje üzerine çalıştığı ortaya çıktı.

Ray-Ban Stories kullanıcıları gözlüklerini kullanarak mesajlaşabilecek

XDA-Developers çalışanları, WhatsApp’ın 2.22.9.13 beta sürümünde geleceğe dair birtakım ipuçları veren birtakım bilgiler keşfetti. Bu bilgilere nazaran, Facebook Asistan yardımıyla Ray-Ban Stories kullanıcıları iletileşmek için gözlüklerini kullanabilecek. Sistemin çalışma formuyla ilgili edinilen bilgiler şimdilik hayli kısıtlı. Lakin rapora nazaran, Ray-Ban Stories Facebook Asistan’a bağlanarak iletileri dikte edebilecek ve böylece yürürken yahut otomobil sürerken telefonunuza bakmadan ileti yazabilmenize imkan sağlanacak.

Bu proje için iş birliği yapan iki şirketin yeni bir akıllı gözlük modelini piyasaya sürmek yerine uygulamayı Ray-Ban Stories’e getirmesi gündemde. Lakin WhatsApp’ın ilerleyen günlerde bu çalışmalarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgiler vermesi ve uygulamanın çok yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Natürel kullanıcıların Ray-Ban Stories’e sahip olmadıkça yahut Facebook hizmetlerini kullanmadıkça bu uygulamadan faydalanamayacak olduğunu da hatırlatmak da yarar var. Bu sebeple yeni teknoloji sevindirici olduğu kadar bir ölçü da kalp kırıcı. Umuyoruz ilerleyen günlerde bu teknolojinin daha uygun fiyatlı olduğu günleri de görebiliriz.

KAYNAK : https://www.webtekno.com/facebook-ray-ban-stories-whatsapp-mesajlasma-h122844.html

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Erzurum'da karla mücadele çalışmaları Nisan ayında da devam ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap