1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Özel..Instagram, TikTok Videoları Paylaşanları Cezalandıracak

Özel..Instagram, TikTok Videoları Paylaşanları Cezalandıracak

featured

Kısa müddette yüz milyonlarca bireye ulaşan Tiktok ile kıyasıya rekabet içinde olan Instagram, kendi içerik üreticilerinin Reels olarak Tiktok görüntülerini paylaşmasından rahatsız olmuş üzere görünüyor. Instagram, Reels’te daima Tiktok görüntüleri paylaşılması sebebiyle özgün içerik zahmeti yaşıyor.

Bu duruma bir deva arayan Instagram, üç yeni özellik ile özgün içerik sayısını arttırmayı hedefliyor. Instagram Reels kısmında fazlaca bulunan TikTok görüntülerini azaltmak için ‘akıllı sıralama’ üzerinde çalışan şirket, Tiktok görüntülerinin Reels’teki deveranını sınırlayacak.

Instagram, özgün içerikleri öne çıkaracak

Instagram lideri Adam Mosseri, yayınladığı görüntüde yeni özellikleri anlattı. Buna nazaran Instagram’da çokça yer alan ‘repost‘ içerikler ile farklı platformlarda yapılıp Reels’e atılan içeriklerin kullanıcının öne çıkmasına bir mani konulacak. Kullanıcılar, hesabın ve görüntünün öne çıkabilmesi için görüntüyü Reels’in kendi görüntü düzenleyicisinde oluşturacak. Bu sayede içerik üreticiler farklı bireylerin ya da platformların görüntülerini direkt paylaşmak yerine, Reels için yeni bir görüntü üretmek durumunda olacaklar.

İçerik üreticilerinin, Instagram’ın geleceği için çok kıymetli olduğunu söyleyen Mosseri, özgün olmayan hesapların önerilenlere ve keşfete çıkma mümkünlüğünün düşük olacağını da açıkladı. Gelen sorular ise yüklü olarak “Özgün içeriği nasıl anlayacaksınız?” oldu. Buna da karşılığı yeniden Instagram lideri verdi.

Özgün içeriği kesin olarak bilemeyeceklerini söyleyen Adam Mosseri, bir içeriğin özgün olup olmadığını anlayabilmek için Instagram’a sınıflandırıcı özellikler ekleneceğini belirtti. Bu sayede platform görüntünün daha öncesinde paylaşılıp paylaşılmadığını anlayabilecek.

KAYNAK : https://www.webtekno.com/instagram-tiktok-videolari-paylasanlari-cezalandiracak-h122962.html

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Muğla’da göçmen kaçaklarına operasyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap