Özel..LoL MasterYi CT(Counter), Yetenekler, Güçlü Zayıf Özellikler

ozellol-masteryi-ctcounter-yetenekler-guclu-zayif-ozellikler-GPTTEvhl.jpg

Master Yi, League of Legends’ın en eski karakterlerinden bir tanesi. Çıktığı vakitten bu yana ufak tefek değişikliklere tabi tutulsa da, karakterin genel olarak oynanışı çok da değişmiş denilemez. Hasar konusunda epey güçlü bir karakter olsa da Master Yi, uzun bir müddettir metaya girebilen bir karakter değil. Bu durum karakterin hayli kırılgan olmasından ve karakterin yeteneklerinin önüne geçilebilir olmasından kaynaklanabilir. Bunun yanı sıra karakterin epey kendine müslüman bir karakter olması da bu duruma bir etken.

Üst koridorda da vakit zaman Master Yi’yi görsek de bu durum ormancı rolündeki kadar yaygın değil. Karakterin orman kampını süratli kesmesi de ormancı rolündeki bir etken olsa da asıl işi varsayım edebileceğiniz üzere attığı baskınlarla. Master Yi’nin rastgele bir kitle denetimi olmadığı için baskınları her vakit başarılı olamıyor ama bilhassa ulti yeteneğinden kazandığı hareket suratı ve hücum suratı bu açığı hoş kapatıyor. Wuju ustamızdan basitçe bahsettiğimize nazaran artık Master Yi CT’leri (Counter), yetenekleri, güçlü ve zayıf özellikleri hakkında konuşabiliriz.

Master Yi CT, yetenekleri ve özellikleri, oynanış ipuçları:,

Master Yi CT’leri: Master Yi’ye karşı güçlü olan karakterler – counterları
Master Yi’nin tüm yetenekleri:
Master Yi’nin güçlü ve zayıf özellikleri:
Master Yi’nin güçlü özellikleri:
Master Yi’nin zayıf özellikleri:
LoL’de Master Yi nasıl oynanır?
Master Yi’ye karşı nasıl oynanır, Master Yi nasıl yenilir?

Master Yi CT’leri: Master Yi’ye karşı güçlü olan karakterler – counterları:

 • Zac
 • Poppy
 • Elise
 • Shaco
 • Vi

Master Yi 1’e1 savaşlarda epey güçlü bir karakter. Bilhassa ulti yeteneğinden kazandığı hücum suratı ve hareket suratı rakibi ile savaşmasını ve gerekirse onu yakalamasını kolaylaştırıyor. Ama Master Yi kırılgan bir karakter ve bilhassa kitle denetim kendisinin en büyük düşmanı diyebiliriz. Master Yi üzere bir karakter olağan taarruz yapamamanız demek direkt olarak vefatınız demek. Bu yüzden kitle denetimi yüksek olan karakterler yahut Master Yi’nin hasarına baş tutabilen karakterler Wuju ustamız için sorun çıkartabiliyor.

Wuju Ustası Master Yi’nin tüm yetenekleri:

 • Pasif / Çift Atak: Master Yi arka arda gerçekleştirdiği her birkaç olağan hücumda bir iki defa vurur.
 • Q / Alfa Vuruşu: Master Yi savaş alanına gözle görülemeyecek kadar bir süratle ışınlanarak, yoluna çıkan birden fazla üniteye fizikî hasar verir ve bu esnada amaç alınamaz hale gelir. Alfa Vuruşu kritik vuruş gerçekleştirebilir ve canavarlara ek fizikî hasar verir. Olağan ataklar Alfa Vuruşu’nun bekleme mühletini azaltır.
 • W / Meditasyon: Master Yi zihnen odaklanarak vücudunu dinçleştirir ve can yenilerken kısa müddetliğine daha az hasar alır. Ayrıyeten Master Yi, Çift Atak yükleri biriktirirken odaklandığı her saniye Wuju Tarzı ile Gözükara’nın kalan müddetlerini duraklatır.
 • E / Wuju Tarzı: Olağan taarruzlara ek gerçek hasar ekler.
 • R / Gözükara: Master Yi eşi gibisi olmayan bir çevikliğe kavuşur. Hareket ve akın suratını süreksiz olarak arttırır ve tüm yavaşlatma tesirlerine karşı bağışıklık kazanır. Yetenek faalken şampiyon katletmek yahut asist almak Gözükara’nın mühletini azaltır. Katletme yahut asist halinde öbür yeteneklerinin bekleme mühletini pasif olarak azaltır.

Ionia’lı Savaşçı Master Yi’nin güçlü ve zayıf özellikleri:

Master Yi’nin güçlü özellikleri:

 • W yeteneği sayesinde canını doldurabilmesi
 • Ulti yeteneği sayesinde hareketlilikten yana sahip olduğu açıklığı kapatabilmesi
 • Q yeteneğinin yanlışsız kullanımı kendine ufak bir boşluk yaratabilmesi

Master Yi’nin W yeteneği kendisini hareketsiz bırakırken, tıpkı vakitte çok az hasar almasını sağlayıp muhakkak bir ölçüde canını dolduruyor. Bu durum karakterin manası gereğince olduğu sürece geri dönme gereksinimini karşılamayı başarıyor. Master Yi baskın konusunda çok başarılı bir karakter değil. Ancak ulti yeteneği hareketlilikten yana yaşadığı badireyi bir epey karşılayabiliyor. Hem akın suratı hem hareket suratı epeyce fonksiyonel oluyor. Master Yi, Q yeteneğini kullandığı esnada gaye alınamaz oluyor ve hiçbir biçimde hasar yemiyor. Bu yüzden Q yeteneğinin yanlışsız kullanımı sıkıntı vakitlerde kaçması için gereken açıklığı yaratabiliyor.

Master Yi’nin zayıf özellikleri:

 • Kitle denetime karşı çok kırılgan olması
 • Ulti yeteneği yokken kovalama sürecinde çok başarılı olmaması
 • Kadro için değil daha çok kendi için oynayan bir karakter olması

Master Yi hasar konusunda epeyce güçlü bir karakter bu bir gerçek. Ama kitle denetim karakterimizin en büyük düşmanı. Hasarının hepsi olağan hücumları aracılığıyla oluştuğu için kitle denetim direkt vefatına sebep olabiliyor. Ulti yeteneği baskınların ve birilerini kovalamanın en temel sistemi. Bu yüzden ulti yeteneğiniz yokken birilerini yakalamak sıkıntı olabiliyor. Master Yi hayli güçlü lakin League of Legends ferdi oyunlardan çok ekip oyunu ile ön plana çıkan bir oyun. Ferdî oyun oynamak bir yere kadar efektif olsa da işin sonunda uygun grup oyunu yapan kazanmış oluyor. Bu yüzden Master Yi’nin çok kendi için çalışan bir karakter olması kadronun işine yaramıyor.

LoL’de Master Yi nasıl oynanır?

 • Olağan ataklarınızı kaçırmamanız hayli kıymetli bir etken
 • Q yeteneğinizi yanlışsız bir formda kullanarak rakiplere ortadaki arayı kapatabilirsiniz
 • Ulti yeteneğiniz etkinken agresif ama dikkatli bir oyun sergileyin

Olağan atak kaçırmak kulağa pek mümkün değilmiş üzere gelse de aslında mümkün. Olağan saldırınızın animasyonu başlamadan farklı bir şey yapmaya başlarsanız saldırınızı iptal etmiş olursunuz. Bu da bilhassa Master Yi üzere bir karakterde hasar düşüşü manasına geliyor. Bu yüzden elinizden geldiğince akın kaçırmadan oynayın. Q yeteneğini spesifik olarak rakiplere kullanmanız gerekmiyor. Q yeteneği 4-5 farklı gayeye birden isabet ettiği için en yakındaki minyonlara atarak bile rakibinize hasar verebilirsiniz yahut rakibe yaklaşmak için minyonları basamak olarak kullanabilirsiniz. Ulti yeteneğiniz etkinken alacağınız asistler yahut öldüreceğiniz rakipler ulti yeteneğinizin müddetini uzatacaktır. Bu yüzden olabildiğince agresif lakin bir o kadar da dikkatli oynayın.

Master Yi’ye karşı nasıl oynanır, Master Yi nasıl yenilir?

 • Master Yi’nin W yeteneği etkinken yeteneklerinizi boşa harcamayın
 • Master Yi baskın atma konusunda çok başarılı değil ancak ulti yeteneği ile tehlikeli olabiliyor
 • Kitle denetim Master Yi’ye karşı edinebileceğiniz en büyük silah

Master Yi’nin W’ yeteneği sabit bir halde kalıp can doldurmasını sağlıyor. Bu durum kendisini biraz açık maksat haline getirse de bu formda yüksek ölçüde hasar azaltma kazandığı için yeteneklerinizi boşa harcamamanızda yarar var. Master Yi’ye karşı edinebileceğiniz en büyük silah kitle denetim. Kitle denetim ile karakteri öldürecek fırsatlar yaratmanın yanı sıra W yeteneğini de çok kolay bir biçimde bozup sakince dayak atmaya devam edebilirsiniz.

League of Legends karakterlerinden Wuju üstadı Master Yi, bu yazımızın konusu oldu. Master Yi’nin CT’lerini, yeteneklerini, güçlü ve zayıf özelliklerini elimizden geldiğince inceleyip kendi nacizane fikirlerimizide bu incelemeler aracılığıyla belirttik. Pekala sizin favori LoL şampiyonunuz hangisi? Fikir ve görüşlerinizi yorumlarda bizler ile paylaşmayı unutmayın

KAYNAK : https://www.webtekno.com/lol-master-yi-ct-yetenekler-ozellikler-h122838.html

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Alman polis, Türk çocuğa orantısız güç uyguladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazı dolaşımı

Exit mobile version