1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Özel..Tesla Hava Yastığı Açılmayan Binlerce Aracını Geri Çağırıyor

Özel..Tesla Hava Yastığı Açılmayan Binlerce Aracını Geri Çağırıyor

featured

Elon Musk’ın elektrikli araba şirketi Tesla, sık sık otomobillerini geri çağırmasıyla gündeme geliyor. Bu geri çağırmaların sebebi ise ekseriyetle araçlarda olması gerektiği üzere çalışmayan ve arızalanan özellikler oluyor.

Artık de Tesla’nın 7 binden daha fazla Model X aracını geri çağırdığı bildiriliyor. 2021 ve 2022 yıllarına ilişkin modelleri kapsayan bu geri çağırmanın gerisinde ise mümkün bir çarpışma sırasında araçların ön sırasında bulunan hava yastıklarının açılmamasının yer aldığı tabir ediliyor.

Tesla, 7 binden fazla Model X’i geri çağırıyor

Gelen bilgilere nazaran 7.289 adet Tesla Model X, hava yastıklarının kaza esnasında açılmaması sebebiyle geri çağırılıyor. Model X’lerde bu probleme neden olan şeyin ne olduğu ise kesin olarak bilinmiyor. Bununla birlikte araçların düzeltilmesi için geri çağılma, hava yastığı ünitelerini değiştiren Tesla teknisyenlerini kapsıyor.

Bunun üretim kaynaklı bir geri çağırma olması ise Tesla’nın bu çalışmayı, araç sahiplerinden rastgele bir fiyat talep etmeden gerçekleştireceği manasına geliyor.

Tesla’nın, kelam konusu hava yastığı kaynaklı geri çağrılmadan etkilenen araçların sahiplerini 7 Haziran‘da ya da buna yakın bir tarihte e-posta yoluyla bilgilendirmeye başlamayı hedeflediği tabir ediliyor. Aracının bu geri çağırma kapsamındaki araçlardan biri olduğunu düşünenlerin yahut hususla ilgili diğer sorusu olan Model X sahiplerinin ise Tesla’nın müşteri hizmetleri departmanıyla bağlantıya geçmesi tavsiye ediliyor.

KAYNAK : https://www.webtekno.com/tesla-hava-yastigi-acilmayan-binlerce-aracini-geri-cagiriyor-h122807.html

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bakan Karaismailoğlu'na 'yeşil' talimatı başlıklı makalemizde Yeşil hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap