1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili: Ankapark’ı, Eyfel’e dönüştürebilirsiniz

Son Dakika.. Dikkat! ABB Meclisi MHP Grup Başkanvekili: Ankapark’ı, Eyfel’e dönüştürebilirsiniz

featured

ABB’nin 2021 faaliyet raporu görüşmelerinde konuşan MHP Küme Başkanvekili Murat Ilıkan, Ankapark’a ait Eyfel Kulesi’nin tarihinden örnek vererek “Orası bir Eyfel Kulesi demiyorum ancak siz orayı bir Eyfel’e dönüştürebilirsiniz” dedi.

“İŞLETİLMİYOR, İKİNCİ BİR ZARAR”

Eski periyoda ait yapılan açıklamaları Ilıkan, “Sizin bu eskilerle olan kavganız o kadar büyük bir rövanşa, gayrete dönüştü ki artık kenti, kentin prestijini unuttunuz. Bir belediye lideri düşün ki, liderin etrafı, eşrafı, bütün gücü kendi kentindeki bir yere ‘İsraf müzesi’ desin. Bir günah alanı oluşturuyor, bunu bütün dünyaya lanse ediyorsunuz. Daima televizyonlara, billboardlara çıkıyorsunuz. Bugün yerini, maliyetlerini tartışabiliriz ancak bugün kamu kaynağı harcanmış bir yer var yapılmış ziyan diyorsunuz, işletilmiyor ikinci bir zarar” kelamlarıyla eleştirdi.

“SÜREKLİ CAMLARINI TAŞLIYORSUNUZ”

ABB’nin açıklamalarıyla Ankapark’ın “metruk bir yapıya” dönüştürüldüğünü söyleyen Ilıkan, “Kamu kaynağı aktarılmış bir yer var. Yapılmış, ziyan diyorsunuz. İşletilmiyor ikinci bir ziyan. Kampanyalarınızla daima orayı ziyan eden metruk bir yapıya dönüştürdünüz. Mahallenizde camdan bir yapı var. Daima camlarını taşlıyorsunuz. Artık kırık cam teorisindeki makus metruk yapıya dönüşüyor, sonra diyorsunuz ki ‘ya biz burayı alacağız da vermiyorlar.’ Madem oraya alacaktınız taliptiniz, niçin taciz ettiriyorsunuz, ismini berbata çıkarttırıyorsunuz. Siz bu kentin dezavantajlarını avantajlara çevirirseniz başarılısınız” dedi.

“ORAYI BİR EYFEL’E DÖNÜŞTÜREBİLİRSİNİZ”

Fransa’nın başşehri Paris’te bulunan Eyfel Kulesi’nin tarihinden örnek veren Ilıkan, Ankapak için şunları söyledi:

  • Abartılı bulabilirsiniz fakat Eyfel Kulesi de dikildiğinde zati 20 yıl boyunca Fransızlar demişler ki; ‘Ya ırmağın kenarında bu türlü demirden bir kule olur mu?’ Lakin bir gün gelmiş bakın milyonlarca insan yalnızca Eyfel Kulesi’ni görmek için oraya masraf hale gelmiş. Orası bir Eyfel Kulesi demiyorum fakat siz orayı bir Eyfel’e dönüştürebilirsiniz. Etap etap yap lakin bir tahlil üretirsiniz. Hiçbir tahlil üretmeyip de orayı itibarsızlaştırmak ismine farkında olmadan başşehrin belediye lideri bulunduğu her platformda kentini itibarsızlaştırdı.

“BİLLBOARDLARDA ‘ANKAPARK, DİNOZOR, ESKİ MÜZE, ET DAĞITIYORUZ’ YAZIYOR”

  • Siz bunu yaparken bu kentinizde bakın tabanınızdaki Konya Belediyesi geliyor sizin billboardlarınızda diyor ki ‘bizim orada Kelebekler Vadisi var gelin Ankaralılar orayı ziyaret edin.’ Sizin diğer kentte sunduğunuz diğer bir bilgi var mı? Belediye lideri ödül alıyor belediyenin, kentin aldığı bir ödül yok. Havalimanında indiği anda beşerler Ankara’da ne yapılır dediği anda billboardlarda ‘Ankapark, dinozor, eski müze, et dağıtıyoruz’ yazıyor. Bu türlü bir kent prestij idaresi olur mu. Bu kadar itibarsızlaştırdığınız bir alan var buradan ötürü savcılıkta tutuklanan bir tane adam yok.”

“VİRANEYE DÖNÜŞTÜRSEYDİ ANKAPARK ÜZERE BİR ŞEY VARDI ALTINPARK’TA”

Altınpark örneğini de veren Ilıkan, “Altınpark’ın birinci imza atanı Vedat Dalokay, emek veren Ali Dinçer, proje müsabakası açıp temelinin atılmasını sağlayan Mehmet Altınsoy, açılışını yapan Murat Karayalçın, işleten Melih Gökçek. Şayet sizin üzere onlar da yalnızca düşman üzere rakip, hasım mantığıyla bir rövanşizm mantığıyla orayı o denli bir yıkıntıya viraneye dönüştürseydi Ankapark üzere bir şey vardı Altınpark’ta. Lakin bakın bugün siz bile yalnızca o kermeslerinizi, fuarlarınızı, ziyaretçi yönetimlerinizi orada yapıyorsunuz” dedi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/abb-meclisi-mhp-grup-baskanvekili-ankaparki-eyfele-donusturebilirsiniz-1926523?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Rüyalarımızı Kontrol Etmenin Bir Yolu Keşfedildi başlıklı makalemizde Araştırma, Deney ve Görme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap