1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: Göçmen meselesini istismar edenlere meydanı bırakmayacağız

Son Dakika.. Dikkat! AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan: Göçmen meselesini istismar edenlere meydanı bırakmayacağız

featured

AK Parti Küme Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Özkan, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik ataklarını kınayarak, “Son 10 yıldır her ramazan ayında sistematik hale gelen bu taarruzlarına karşı, elbette İsrail’den huzur, adalet ve barış beklentimiz yoktur. Buna karşılık milletlerarası toplumun duyarsızlığı, hukuk, adalet ve barış için kurulmuş milletlerarası teşkilatların ve yapıların sessizliği, bütün insanlığın vicdanını bir kere daha sızlatmaktadır. Şayet problem petrol olsaydı, Birleşmiş Milletler’in, NATO’nun, ABD’nin, Avrupa’nın teyakkuza geçtiğine şahit olurduk. Şayet sorun Batı’nın çıkarları olsaydı şu anda savaş çanları çalıyor olurdu. Lakin sıkıntı mazlum Filistin olunca, sorun Müslüman kanı olunca ne yazık ki dünya sessizliğe gömülmektedir. İşgalci İsrail’in, barbar, aymaz tavrını ve Batı’nın, memleketler arası kuruşlarının sessizliğini şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.

‘TERÖRÜ BU TOPRAKLARDAN SÖKÜP ATMAYA KARARLIYIZ’

Akabinde dün gece Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe- Kilit Operasyonu’na değinen Özkan, “Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Irak’ın kuzeyinden gelen terör taarruzlarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla Metina, Zap ve Avaşin bölgelerinde, Atak helikopterlerimiz, İHA ve SİHA’larımız, kahraman komandolarımız ve bordo berelilerimiz ile Pençe Kilit Operasyonu başlatmıştır. Cumhurbaşkanımızın çerçevesini çizdiği, ‘terörü kaynağında kurutma’ stratejimizi aktif biçimde uyguluyor, milletimize kast eden bütün terör örgütleriyle çabamızı kesintisiz bir biçimde sürdürüyoruz. Terörü ve uzantılarını bu topraklardan söküp atmaya kararlıyız” tabirlerini kullandı.

‘GÖÇMEN PROBLEMİNİ İSTİSMAR ETME GAYRETİNDELER’

Açıklamalarının akabinde basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Özkan, mülteci tartışmalarına ait, “FETÖ’sü, PKK’sı, Türkiye düşmanları, PKK’ya silah gönderenler, FETÖ’yü kucağında besleyenler büyük bir tertip evresi içeresinde toplumsal medya ve başka algı operasyonlarını ortaya koymak ve kullanmak suretiyle, mülteci sorunu ve göçmen problemini istismar etme uğraşı içerisinde. Meydanı onlara bırakmayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/gundem/ak-parti-grup-baskanvekili-cahit-ozkan-gocmen-meselesini-istismar-edenlere-meydani-birakmayacagiz-3795732

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Pakistan Başbakanı Şerif'ten metrobüs projesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür başlıklı makalemizde Metrobüs ve Projesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap