İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! AKP’li başkandan ‘reklam’ kokan ihale

Son Dakika.. Dikkat! AKP’li başkandan ‘reklam’ kokan ihale

featured

AKP’li Ümraniye Belediyesi, geçim sorunuyla boğuşan yurttaşlara, 240 bin adet saat dağıtma işine girişti.

Çeşitli Ebatlarda Saat Alımı İşi” ismi altında mart ayında açılan ihalenin kontratı imzalandı. 40 bin adet duvar saati, 200 bin adet buzdolabı saati alımını kapsayan ihaleyi, Tempo Elektronik Promosyon Saat ve İnşaat San. Tici. Ltd. Şirketi, 7 milyon 40 bin TL’ye üstlendi. Firmanın ortakları ortasında Alparslan Esen ve İbrahim Esen yer alıyor.

AKP’li siyasi isimlerle çektirdikleri fotoğrafları toplumsal medya hesaplarından paylaşan Esen kardeşler, geçtiğimiz mart ayında, AKP İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe’yi makamında ziyaret etti. Esen kardeşler kelam konusu ziyaretle ilgili fotoğrafı da toplumsal medya hesaplarında paylaştı.

BELEDİYE GEÇEN YIL DA TIPKI FİRMADAN SAAT ALDI

AKP’li Ümraniye Belediyesi geçen yıl 8 ve 27 Aralık tarihlerinde de iki farklı ihale ile saat alımı yapmıştı. 350 bin ve 370 bin TL’lik ihaleleri de Tempo Elektronik firması almıştı. AKP’li Başakşehir Belediyesi de, Aralık 2019’da tıpkı firmadan 283 bin 800 TL buzdolabı saati alımı yapmıştı.

İHALENİN HEDEFİ

Ümraniye Belediyesi, ihalenin maksadını teknik şartnamede şöyle açıkladı:

  • Esnaf, STK, muhtarlık, dernekler vb. ziyaret esnasında,
  • Taşınabilir araçlara gelen vatandaşlarımıza,
  • Vatandaşlarımızı konutlarında ziyaret ederken,
  • Özel gün ve haftalardaki tertiplerde,
  • Hizmet binamızdaki irtibat merkezimize gelen vatandaşlara,
  • Bu muhtaçlık duyulan alanların dışında yönetimin uygun bulacağı başka toplumsal projelerde dağıtılmak üzere materyal alımı amaçlanmaktadır.

SAATLERİN İÇİNE ‘İSMET YILDIRIM’ YAZILACAK

Duvar saatinin yaklaşık bir kilogram tartısında, 40 santimetre çapında ve 4,5 santimetre kalınlığında olması istenen teknik şartnamede ayrıyeten şöyle deniyor:

  • Duvar saatinin iç kısmında üstte kurumsal logolu Ümraniye Belediyesi, altta İsmet Yıldırım Ümraniye Belediye Lideri yazısı olmalıdır.

Yaklaşık 120 gram olması istenen buzdolabı saatlerinin çapı ise yaklaşık 10 santimetre olacak. Ardında 3 adet mıknatıs bulunması istenen buzdolabı saatlerinin içinde de belediyenin ismi ve Belediye Lideri İsmet Yıldırım’ın isminin yazılması istendi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/akpli-baskandan-reklam-kokan-ihale-1926534?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Uygulamalara Gelen Kötü Yorumları İnceledik! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap