İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Ali Babacan’ın Gezi Parkı olayları çelişkisi

Son Dakika.. Dikkat! Ali Babacan’ın Gezi Parkı olayları çelişkisi

featured

AK Parti’den ayrılarak kendisini muhalefetin bir kesimi haline getiren Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı direkt olarak maksat alan açıklamalar yapmaya başladı.

Muhafazakar tabandan uzaklaşan ve Seyahat olaylarını alkışlayan isimlerin oylarına göz diken Ali Babacan, T24’e verdiği röportajda Seyahat olaylarıyla ilgili çaba verdiğini söyledi.

Yıl 2022 Ali Babacan:”Erdoğan, Seyahat’te gözünü kararttı, durduramadık”

Ali Babacan, “Başbakan olan Erdoğan Seyahat’te gözünü kararttı, durduramadık. İçeride önemli çaba verdik. Bakan olarak ne söylemişim kayıtlarda. Yalnızca ben değil bakanların neredeyse tamamı durduramadık. Erdoğan değişik bir psikolojiye girdi.” tabirlerini kullandı.

Bugün Seyahat olaylarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçlayan Ali Babacan’ın o günlerde neler söylediği de çabucak arşivden çıktı.

Yıl 2013 Ali Babacan: “Kimse kusura bakmasın, bizim gelecekte görmek istediğimiz gençlik bu değil”

Ali Babacan, o günlerde yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“İletişim kanallarının daima açık olması, beklentilerin, dileklerin, isteklerin, telaşların, kaygıların açıkça tabir edilebilmesi son derece kıymetli. Lakin bunun uygar yollarla, barışçıl yollarla yapılması bir öbür kıymetli husus. O çizgiyi geçip, şayet iş şiddete geliyorsa, şayet karşıdakine ziyan vermeye dayanıyorsa, molotof kokteylileriyle, demir bilyelerle araçları, otobüsleri yakıp yıkmayla birtakım bildiriler verilmeye çalışılıyorsa kimse kusura bakmasın bu bizim gelecekte görmek istediğimiz bir gençlik davranışı değil”

Bilindiği üzere Ali Babacan geçtiğimiz günlerde ODTÜ’ye bir ziyaret düzenlemek istemişti lakin ODTÜ’lü öğrenciler aksiyon için harekete geçti ve ziyareti iptal ettirdi.

Ali Babacan, AK Parti periyodunda yapılan her şeyi kendisini soyutlayarak karalamaya çalışsa da muhalefet tarafından benimsenen bir isim olamadı.

https://www.ensonhaber.com/gundem/ali-babacanin-gezi-parki-olaylari-celiskisi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Kağıthane'de taksinin aküsünü çaldılar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap