1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Almanya’da skandal! Türk kökenli çocuk polis şiddetine uğradı

Son Dakika.. Dikkat! Almanya’da skandal! Türk kökenli çocuk polis şiddetine uğradı

featured

Almanya’nın Düsseldorf vilayetine bağlı Duisburg kentinde 13 yaşındaki E.A. polislerin sert müdahalesine maruz kaldı.

Seçim afişini yırttığı gerekçesiyle ihbar edilen E.A., 12 Nisan Salı günü polis gruplarını tarafından omzuna bastırılıp aksi kelepçe takılarak karakola götürüldü. Toplumsal medyada yansıyan imajlarda Altınbaş’ın polislerin müdahalesi sırasında ağladığı lakin polislerin aldırmadığı kaydedildi.

13 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN BABASI KONUŞTU

E.A‘nın babası Mustafa Ersen Altıntaş, olay sonrası E.A’yı hastaneye götürdüklerini ve oğlunun başında, boynunda ve sırtında darp izleri bulunduğunu söyledi.

Baba Altınbaş, 13 yaşındaki bir çocuğa aksi kelepçe takılarak karakola götürülmesinin yasal olmadığını belirterek, polisler hakkında dava açacaklarını söz etti.

“POLİSİN MÜDAHALESİNDE NEFES ALAMADI!”

Oğlunun kendisine, polisler üzerine çıktığında nefes alamadığını ve sesinin çıkmadığını söylediğini açıklayan Mustafa Ersen Altıntaş, Emirhan’ın manzaralarının polis şiddeti nedeniyle hayatını kaybeden siyahi Amerikalı George Floyd’u hatırladığını belirtti. Baba Altınbaş ayrıyeten olay sonrası Emirhan’ın psikolojisinin bozulduğunu ve oğlunun daima ağladığını kelamlarına ekledi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/almanyada-skandal-turk-kokenli-cocuk-polis-siddetine-ugradi-1926470?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Tesla Hava Yastığı Açılmayan Binlerce Aracını Geri Çağırıyor başlıklı makalemizde Araç, Geri Çağırma ve Model X hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap