1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ‘öğrenci abonman zammı geri alındı’ haberleriyle ilgili açıklama

Son Dakika.. Dikkat! Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden ‘öğrenci abonman zammı geri alındı’ haberleriyle ilgili açıklama

featured

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da öğrenci abonman artırımının geri alındığı istikametinde basın organlarında yer alan haberlerle ilgili, “Bazı kısımların basın kurumlarına servis ettikleri haber gerçeği yansıtmamaktadır. Ulaşım fiyatları UKOME tarafından belirlenmektedir. UKOME’de çoğunluk Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde değildir ve son fiyat artışları çoğunlukta olmadığımız UKOME’de belirlenmiştir” açıklamasını yaptı.

“GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Ankara’da öğrenci abonman artırımı geri alındı” içerikli haberlerle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şöyle:

“Bazı kesitlerin basın kurumlarına ‘Ankara’da Öğrenci Abonman Artırımı Geri Alındı’ başlığıyla servis ettikleri haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Ulaşım fiyatları kanunen Ulaşım Uyum Merkezi (UKOME) tarafından belirlenmektedir. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu türlü bir yetkisi bulunmamaktadır. Bu iddiayı ortaya atan siyasi parti temsilcisi, Meclis’teki konuşmasında “yetkinin Meclis’te olmadığını bildiğini” belirtmesine karşın ısrarla yapılan bu teşebbüs asla âlâ niyetli değildir.

UKOME’de çoğunluk Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde değildir ve son fiyat artışları çoğunlukta olmadığımız UKOME’de belirlenmiştir.

ABB Lideri Sayın Mansur Yavaş devrinde başlayan uygulamayla Ankara’da öğrenciler aylık 90 TL’ye 225 binişlik abonman kullanabilmektedir. Abonman kart, Mansur Yavaş belediyeciliğinin bir sonucudur ve biniş başı 40 kuruş ile Türkiye’nin aslında en uygun öğrenci ulaşımlarından biri Ankara’dadır.

Hal bu türlü iken, daha evvel biletleri değerli satan ve öğrenci abonmanı çıkarmayan bir zihniyetin, yasal olmadığını bile bile yaptığı mesnetsiz açıklamalarını Ankara halkının takdirine bırakıyoruz. Bu kısmın siyaseti düzeysiz bırakmak için takındığı halin asla bir modülü olmayacak; 6 milyon Ankaralıya şeffaf, iştirakçi ve hesap verebilir formda hizmet etmeye devam edeceğiz.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/ankara-buyuksehir-belediyesinden-ogrenci-abonman-zammi-geri-alindi-haberleriyle-ilgili-aciklama-1926494?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Rizeli yurttaş AKP'li belediyeyi şikayet etti: İdari para cezası verildi başlıklı makalemizde Asfalt, Başkan ve Beton hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap