İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Bilim Kurulu Üyesi Özlü’den kapalı alanlar uyarısı: Hâlâ ölümcül olabiliyor

Son Dakika.. Dikkat! Bilim Kurulu Üyesi Özlü’den kapalı alanlar uyarısı: Hâlâ ölümcül olabiliyor

featured

Sıhhat Bakanlığı Koronavirüs Bilim Konseyi Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs salgınında gelinen durumla ilgili değerli açıklamalarda bulundu.

Kısıtlamaların artık kelam konusu olmadığını belirten Özlü, “Avrupa ülkelerine gidiyorum oradaki durumu da görüyorum. Yasaklar, kapatmalar, kısıtlamalar artık kelam konusu değil. Hayat tümüyle olağana dönmüş durumda. Ancak kişisel önlemler insanların duyarlılıklarına bağlı olarak devam ediyor. Ben de kendi adıma mümkün olduğu kadar kalabalık, yeterli havalandırılmayan kapalı yerlere, toplumsal alanlara çok girmemeye çalışıyorum ya da girsem de süratli bir formda oradan çıkmaya çalışıyorum. Bu türlü yerlerde maske kesinlikle takıyorum. Bunlar ferdi olarak hepimizin bence dikkat etmesi gereken konular” diye konuştu.

“AĞIR SEYREDEBİLİYOR VE ÖLÜMCÜL OLABİLİYOR”

Kapalı ortamlarda aile içi toplanmaların hala inançlı olmadığını söyleyen Prof. Dr. Özlü, “Açık havada maske kullanmanın artık bir manası kalmadı. Bunu söylemekte fayda var. Bunun dışında müdafaamız gereken riskli kümeler var. 65 yaş üzeri kronik hastalığı olanlar ya da yaşlı olmasa bile bağışıklığı baskılanmış bir hastalığı ya da bağışıklığı baskılayan bir tedavi almakta olanlar var. Bunları müdafaamız lazım. Zira bunlarda hala ağır seyredebiliyor ve ölümcül olabiliyor. O bakımdan bu şahısların kendilerini olabildiğince bulaşmanın olabileceği kalabalık başka beşerlerle bir ortada olacakları kapalı ortamlardan uzak tutmalarını, maskelerini kullanmalarını bizim de bu bireylerle karşılaşacağımızı biliyorsak etrafımızda, yakınlarımızda varsa onlarla müsabakadan evvel maskemizi takıyor olmamız ve kapalı ortamda birlikte yeme içmeden kaçınmamız onları korumak açısından önemli” dedi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/video/bilim-kurulu-uyesi-ozluden-kapali-alanlar-uyarisi-hala-olumcul-olabiliyor-1926484?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! ATV'nin Yalnız Kurt dizisindeki sahneye Ümit Özdağ'dan sert tepki: Türkleri PKK'lı olmakla suçluyorlar başlıklı makalemizde Türk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap