1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Bir veto da Mansur Yavaş’tan geldi: Öğrenci abonman ücretlerine indirim kararını reddedeceğini açıkladı

Son Dakika.. Dikkat! Bir veto da Mansur Yavaş’tan geldi: Öğrenci abonman ücretlerine indirim kararını reddedeceğini açıkladı

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun öğrenci akbiline yapılan artırımın geri çekilmesi kararını veto edeceğini açıklamasının akabinde Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’tan da birebir adım geldi.

AK Parti kümesinin ‘öğrenci abonman fiyatlarının 90 liradan 60 liraya indirilmesi, aktarmaların evvelce olduğu üzere fiyatsız olmasına ait teklifi ABB Meclisi’nde kabul edildi. ABB Lideri Mansur Yavaş kararı veto edeceğini açıkladı.

“MERAK ETME, VETO EDECEĞİM”

Yavaş, ABB Meclisi Birinci Başkanvekili Fatih Ünal’ın “Hukuksuz buluyorsanız önergeyi veto mu edeceksiniz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Belediye Kanunu’nun 62. Hususu yeterince belediye bütçesine tesir edecek aleyhine işletecek önergeleri muhalefet veremez. Kanunda açık karar var. İsterseniz bir daha okuyun. Merak etme, veto edeceğim.”

Yavaş’ın bu açıklaması reaksiyon çekerken CHP Küme Başkanvekili Yaşar Neslihanoğlu uzman bir hukukçudan önerge hakkında görüş aldıklarını belirterek, “Bu yasaya alışılmamış, Meclis’in yetkisinde olmayan bir önerge. Bunun kararını verecek kurum UKOME’dir.” sözünü kullandı.

AK PARTİ KÜMESİNDEN REAKSİYON

AK Parti Küme Başkanvekili Murat Köse de Neslihanoğlu’nun görüşüne katılmadıklarını söz ederek, “Çok net bir bahis. Bu mevzuyu bize bırakın da biz kararımızı verelim. Gerisinden siz öteki bir uygulama yapacaksanız yapın. Bizim buradaki teklifimiz 60 liradan 90 liraya çıkarılan öğrenci abonman fiyatlarının 30 lirasını biz sübvanse edelim. Öğrencilerimize müspet ayrımcılık yapalım. Bu biçimde karar almasını istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/gundem/bir-veto-da-mansur-yavastan-geldi-ogrenci-abonman-ucretlerine-indirim-kararini-reddedecegini-acikladi-3795424

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Kıyı Kanunu'nun uygulanmasına dair yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de başlıklı makalemizde Kıyı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap