1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Burak Elmas: Galatasaray’ın değerleri ve aile bütünlüğü uzun zamandır tehdit altında

Son Dakika.. Dikkat! Burak Elmas: Galatasaray’ın değerleri ve aile bütünlüğü uzun zamandır tehdit altında

featured

Galatasaray Kulübü Lideri Burak Elmas, sarı-kırmızılı kulübün bedellerinin ve topluluk bütünlüğünün tehdit altında olduğunu belirterek, bununla gayret etmenin kaide olduğunu söyledi.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirilen nisan ayı olağan divan konseyi toplantısında konuşan Burak Elmas, “Atilla İlhan’ın söylediği üzere ‘Ayrılıklar da sevdaya dahil, zira ayrılanlar hala sevgili.’ Bugün 38. Lider olarak buradaki son konuşmamı yapıyorum.” dedi.

Sarı-kırmızılı kulüpte bugüne kadar çok sayıda yıllık olağan genel heyetin yapıldığını ve birçok ayrışmanın yaşandığını anlatan Elmas, “Şunun teminatını verebilirim ki her ne olursa olsun son gerçekleşen olağan genel heyetimizin, Galatasaray’da ileriye dönük tamiri sıkıntı bir yara açmasına, ileride Galatasaray’ın birleşmesini engelleyecek bir sorun olmasına müsaade vermeyeceğiz. Olan oldu artık ileriye bakmak lazım. Zira Galatasaray çok kritik bir periyottan geçiyor. Galatasaray’ın en değerli ögesi olan pahaları ve aile bütünlüğü uzun vakittir tehdit altında. Galatasaray’ın içinde bulunduğu bu tehlikeli durumu hissederek bir uğraş vermek kaide.” diye konuştu.

“Onlar da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar”

Burak Elmas, sarı-kırmızılı kulüpte 30 Nisan’da yapılacak harikulâde seçimli genel şurada Eşref Hamamcıoğlu ile Metin Öztürk’ün yarışacağını anımsatarak şunları kaydetti:

“Sizlere garanti ediyorum onlar da bizim yaşadıklarımızı yaşayacaklar. Bu bireye mahsus bir muamele değil artık. Galatasaray’da, Galatasaray’ı kendisine hafta sonu cümbüşü yapmış, eleştiriyi geleceğe birlikte gitmek için değil kendini tatmin için yapan, arkadaşlarıyla, şahıslarla intikamını Galatasaray üzerinden alan, Galatasaray’ı, ailesi ve yaşadığı kıymetler olarak değil bir araç olarak görenler, onlara da bunları yapamaya devam edecek. Sizlerden çok öneli bir ricam var. 30 Nisan’da kim liderimiz seçilirse seçilsin, azınlıkların sesiyle onların yıpratılmasına değil çoğunluğun dayanağıyla onların Galatasaray’a hizmet etmesine, Galatasaray’ı ileriye taşınmalarına müsaade verin. Vazifelerinin tamamlanmasına müsaade verelim. Tenkitleri kişi bazlı değil mevzu bazlı yapalım. Bu Galatasaray’ın geleceği için çok kıymetli.”

Divan heyeti tarafından son yıllardaki idarelerin yaptığı faaliyetlerin incelenmesi için kurulan araştırma kuruluna değinen Elmas, “Bunun maksadı bir cadı avı değildir. Birinin yaptığı yolsuzluk, hırsızlık tespiti katiyetle değil. Galatasaray’ı maddi olarak buraya getirmiş olan yanlışların tespiti ve bunların bir daha tekrarlanmaması, Galatasaray’ın da bu türlü duruma tekrar gelmemesi için bunu önemsiyorum. Lütfen şahsî hengameleri öne koyarak, problemleri bireylere zimmetlemekten vazgeçelim.” halinde görüş belirtti.

Galatasaray’da yaşanan meselelerin tahlili için içlerinde kıymetli bir fikir çabası vermeleri gerektiğini aktaran Elmas, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Galatasaray, aile yapısını, herkesin bahsettiği ama yaşamadığı pahalarını savunacak mı? Galatasaray, iktidarı paylaşma ve kendisi üzerinden güç devşirme savaşına, geleceğini teslim edecek mi etmeyecek mi? Hiçbir idare Galatasaray’da bu iradeyi göstermediği surece bu birlikteliği kolay kolay sağlayamaz. Onun için yeni idarelere dayanak olmak için bu fikir gayretini içimizde vermek zorundayız.”

Burak Elmas, periyotlarında birlikte çalıştığı tüm şura üyeleri ve profesyonelle teşekkür ederek, salondan ayrıldı.

Lider adayları Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk, divan şurasına listelerini tanıttı

Toplantıda birinci olarak Eşref Hamamcıoğlu kelam aldı.

Sarı-kırmızılı kulübün sıkıntı bir devirden geçtiğini anlatan Hamamcıoğlu, “Çok engebeli bir yola girmek üzereyiz. Lider Burak Elmas’a ve şuralarında misyon alan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hakikaten bu iş vakit ayırmanızı gerektiriyor. Her türlü tenkide karşın bu sorumluluğu alan herkes teşekkürü ve alkışı hak eder.” diye konuştu.

Galatasaray Kulübünde daha evvel divan şurası başkanlığı başta olmak üzere çeşitli misyonlar aldığını hatırlatan Hamamcıoğlu, şunları kaydetti:

“Bu mühlet içinde deneyim edindim ve müşahedeler yapma fırsatı buldum. Bunların sonunda da bugün topluluğumuzun içinde bulunduğu temel sıkıntıları tespit etme fırsatına eriştim. En büyük eksikliklerimiz; tutarlılık, samimiyet, şeffaflık, kurumsal hafıza, hesap verilebilirlik, prestij idaresi ve marka pahasıdır. Bu eksikliklerden ötürü da kulübümüz, içine düştüğümüz durumdadır. Akılcılık, gerçekçilik ve fedakarlığın içinde olmadığı, stratejik yaklaşım eksikliği vardır. Günlük popülist yaklaşımlarla, tabiri caizse tribünlere oynayarak, pembe düşler vadederek, gerçekleşmesi mümkün olmayan vaatlerde bulunarak kulübümüzün bir yere gideceği yok. Bunu son yıllarda yaşıyoruz. Artık Galatasaray’da ayaklarımızı yere basma vaktimiz geldi de geçiyor.”

Eşref Hamamcıoğlu, popülist vaatlerin kulüpte beklenti oluşturduğunu ve beklentilerin artmasıyla üyeler ortasındaki alakanın sertleştiğini anlatarak, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bizi kimse linç etmeye kalkışmasın”

Galatasaray’da sorumluluk alan herkesin paha görmesi gerektiğini lisana getiren Hamamcıoğlu, “Buna geçmiş devirde idarede olan da dahil. Yarışa giren Sayın Metin Öztürk ve grubu, ben ve arkadaşlarım da bunu istiyoruz. Biz bu sıkıntı durumda sorumluluk alıyoruz. Münasebetiyle toplumsal medya ya da rastgele bir yerde bizi kimse linç etmeye kalkışmasın. En azından ben ve arkadaşlarım buna muhakkak taviz vermeyeceğiz. Bunun da bu türlü bilinmesi lazım.” tabirlerini kullandı.

Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray’ın değerli mali problemler yaşadığını ve bunun da çok konuşulduğunu vurgulayarak konuşmasına şöyle devam etti:

“Şu anda Galatasaray başka kulüpler üzere sermayesini kaybetmiş olabilir lakin kurumlarda olmazsa olmaz olan ruhsal sermayemizi kaybettik. Bu ruhsal sermaye, öz yeterlilik, optimistlik, umut, motivasyon ve dayanıklılıktan oluşuyor. Topluluğumuz bunları kaybetmiştir. Bu saydığım öğeleri tekrar bir ortaya getirmemiz lazım. Bunun için de topluluğun konsolide olarak güçlü bir genel heyet iradesiyle bu kez lider ve idaresi seçmesi kaçınılmazdır. Geldiğimiz dönemeç çok güç. Köprüden evvelki son çıkışı geçmek üzereyiz. Bu, Galatasaray topluluğunun kurtuluşu için son fırsattır. Bunun için de bütün genel şura üyelerimizi bu sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyorum. Lütfen 30 Nisan’da sandık başında buluşalım.”

Hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında uzun bir sunum yapan Hamamcıoğlu, futboldaki yapılanmayla ilgili “Galatasaray her branşta olduğu üzere futbolda da yarışmacı ruhunu kaybetmeden lakin kısıtlı ve hudutlu imkanlarını kullanarak muvaffakiyete ulaşmak zorundadır. Bu bir acı reçete olabilir lakin gerçek budur. Galatasaray futbolda artık altyapıya yatırım yapmak zorundadır.” diye konuştu.

Finansal meseleleri çözmede birinci kaynaklarının kulübün gayrimenkulleri olacağını anlatan Hamamcıoğlu, amatör branşlar için sponsorlarının hazır olduğunu da kelamlarına ekledi.

Eşref Hamamcıoğlu, konuşmasının akabinde idare, kontrol, disiplin ve sicil konseylerinde yer alacak isimleri tek tek sahneye çağırarak genel heyete tanıttı.

Metin Öztürk “Kazanan Galatasaray olsun”

Lider adaylarından Metin Öztürk de yaptığı kısa konuşmada, mevcut lider Burak Elmas’ın iki adaya da mali durum ve kulübün sıkıntılarını anlattığı belirterek, “Tablo çok parlak değil. Gördüğünüz üzere iki grupta de çok değerli Galatasaraylılar var. Konusuna çok vakıf beşerler var. Eşref Hamamcıoğlu liderimiz bizim için çok pahalı. Kim kazanırsa kazansın, kazanan Galatasaray olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Metin Öztürk’ün konuşmasından evvel idare, kontrol, disiplin ve sicil heyetlerinde yer alan isimler de sahneye çağrılarak divan heyeti üyelerine tanıtıldı.

Divan heyeti toplantısı, birtakım üyelerin konuşmasının akabinde sona erdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/spor/burak-elmas-galatasarayin-degerleri-ve-aile-butunlugu-uzun-zamandir-tehdit-altinda-1926528?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Kalp Hastalığı Riski ile Depresyon İlişkili Mi? başlıklı makalemizde Depresyon, İlişki ve Kalp Hastalığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap