1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yeni üyelere rozetlerini taktı

Son Dakika.. Dikkat! CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yeni üyelere rozetlerini taktı

featured

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul Sultanbeyli Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen üye iştirak merasimine katıldı. Partiye birinci kez üye olan 400 ilçe sakini salonda yerini aldı. Merasimde Kılıçdaroğlu 20 üyeye rozetlerini taktı.

“Türkiye’de yeni bir sürecin başladığını hepiniz bilin” diyen Kılıçdaroğlu, “Bizim arbedeye gereksinimimiz yok. Bizim helalleşmeye ve kucaklaşmaya gereksinimimiz var. Bir ortada yaşamaya gereksinimimiz var. Memleketin çok sorunu var. Her meskende bir işsiz varsa, her konutta keder var demektir. Çok ayrıştığımızı biliyorum. Etnik kimlik üzerinden siyaset yapıldı. Hayat şekli üzerinden siyaset yapıldı. Bunlar toplumu ayrıştırdı ve böldü. Ben bu millete kelam verdim. Kimlik üzerinden siyaset yapmayacağım. Herkesin kimliği başımın üstüne. Herkesin inancına hürmet gösteriyoruz. Başörtüsü bir devir Türkiye’nin bir numaralı sorunu oldu. Sana ne kardeşim? Başörtüsünü takar takmaz. O konutta ekmek var mı? Meskende işsiz var mı? Sen siyaset yapacaksan evvel onu çözeceksin. İş bulacaksın. Konutta huzur, rahmet olacak” tabirlerini kullandı.

‘AİLE SİGORTASI’

Seçimlerden evvel CHP toplumsal yardımları kesecek dendiğini söyleyen Kılıçlaroğlu, “Sosyal yardımlar bırakın kesilmeyi arttı bile. Yalnızca toplumsal yardımlar değil. Minimum fiyat dört bin iki yüz elli lira. Fakat CHP’li belediyelerde taban fiyat 4 bin 500 lira. Sizlerin oyuyla iktidar olduğumuzda aile takviyesi sigortasını getireceğiz. Hiçbir ailenin geliri taban fiyatın altında olmayacak” diye konuştu.

Seçimin bahtını gençlerin belirleyeceğine dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “6 milyon 300 bin genç birinci kere sandığa gidecek ve oy kullanacak. Gençler özgürlük istiyorlar. Endişeye kapılmak istemiyorlar. Devletin dini adalettir. Cumhuriyet Halk Partili olmak demek, vatandaştan toplanan her kuruşun hesabını vatandaşa alın teriyle vermek demektir” tabirlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, son olarak şunları söyledi: “Biz kin tutmayız, öfkeyi kendi ruhumuza enjekte etmeyiz. Kardeşlik, dostluk üzerine, sevgi üzerine her şeyi inşa etmek isteriz. Siyaset size doğruları söylemek zorundadır. Verdiğiniz verginin hesabını siyaset kurumu size vermiyorsa paralar birilerine gidiyor demektir. O hortumların tamamını keseceğim, bu halka vereceğim hiç tasa etmeyin. Benim umudum gençler, sizlersiniz.”

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

CHP başkanı Kılıçdaroğlu, Sultanbeyli üye iştirak merasiminin akabinde İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’ndan Unkapanı’ndaki kavşak çalışması, Atatürk Köprüsü ve Eminönü Meydanı’ndaki çalışmalar hakkında yerinde bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, Süleymaniye’deki tarihi konutların olduğu bölgede de incelemelerde bulundu. CHP başkanı, Yerebatan Sarnıcı’na basına kapalı ziyaret gerçekleştirdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/chp-genel-baskani-kilicdaroglu-yeni-uyelere-rozetlerini-takti-1926551?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Tarihte İlk Kez Bir İnsan, Hologram Olarak Uzaya Işınlandı başlıklı makalemizde Gerçek, Nasa ve Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap