1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan Phaselis Tüneli açılışında konuştu: Gözümüzü daha büyük hedeflere diktik

Son Dakika.. Dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan Phaselis Tüneli açılışında konuştu: Gözümüzü daha büyük hedeflere diktik

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nden Antalya’daki Phaselis Tüneli açılışına görüntü konferansla katıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Sizleri en kalbi hislerimle selamlıyorum. Sözlerimin çabucak başında mübarek Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Son yapıtımız Phaselis tünelinin kentimize ve ülkemize iyi olmasını diliyorum. Bu tünel ulaşımda büyük kolaylık sağlayacaktır. Birebir halde ülkemizin en kıymetli zerzevat yetiştirme merkezlerinden olan bu bölgeden yola çıkan eserler basitçe başka kentlere ulaşabilecektir. Yalnızca vakit ve akaryakıt ile 31 milyon lira kazandıracak, karbonda 1.8 ton azaltım sağlayacaktır.

Türkiye’nin büyük kalkınma atağı sayesinde kentlerimizin her biri cumhuriyet tarihinde yapılanların toplamının 5-10 katı hizmetlere kavuşmuştur. Eser ve hizmet siyasetimizin en somut örneklerinin görüleceği alanların başında ulaştırma gelmektedir. Ülkemizin dört bir yanını otoyol, tren çizgileri ve havalimanlarıyla donattık. Ulaştırma ve Haberleşme 2053 vizyonuyla tüm bu alanlarda ülkemizi önümüzdeki 30 yıllarda çıkaracağımız seviyeyi de milletimizle paylaştık.

Altyapıları köhneyen gelişmiş ülkelerle yarışabilecek, birden fazla alanda da geçebilecek imkanlara sahibiz.

Ülkemizi dünyanın en büyük 10 iktisadından biri haline getirmekte kararlıyız.

Ekonomik zorluklar üzerinden milletimizin moralini bozacak, siyasi mühendislik hesaplarıyla ülkenin rotasını değiştirecek her türlü oyunu sergiliyorlar.

İktisatta üretim tarafında işler çok güzel gidiyor. Enflasyonun boynunu kırdığımızda artık amaçlarımıza ulaşmamızın önünde hiçbir pürüz kalmayacaktır.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/gundem/cumhurbaskani-erdogan-phaselis-tuneli-acilisinda-konustu-gozumuzu-daha-buyuk-hedeflere-diktik-3795406

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Niğdeli kasap: Vatandaş 5-10 liralık kıyma istiyor, verirken utanıyorum başlıklı makalemizde İstiyor, Liralık ve Vatandaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap