1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! “Dönemler” insanın varoluşunu irdeleyecek

Son Dakika.. Dikkat! “Dönemler” insanın varoluşunu irdeleyecek

featured

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Hoş Sanatlar Fakültesi Ressam Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Özel’in “Dönemler” ismini taşıyan standı, Gelişim Sanat Galerisi’nde 20 Nisan’da açılıyor. Özel’in 31. solo standı olan “Dönemler”de insanın varoluşuna ve vakit kavramına ait hususlar işleniyor. Farklı devirlerde yapılmış farklı boyutlardaki yapıtların yer alacağı stantta sanatkarın, bilhassa sanatın olgun devirlerini yansıttığı seçki fotoğraflar bulunuyor. Özel, standa ait yaptığı açıklamada, insanın varoluşuna ve vakit kavramına d air soruları soyut-plastik bir lisanla irdelediğini belirtti.

GELİŞİM SANAT’TA

Yağlıboya, kolaj ve kağıt üzerine mürekkeple çalışılmış farklı periyotlardan farklı boyutlardaki eserler “Dönemler” ile sanatseverlerle buluşturulacak. Standın küratörlüğünü ise ressam Prof. Dr. İsmet Çavuşoğlu üstleniyor. “Dönemler” standı, 14 Mayıs’a kadar Gelişim Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/hayat/donemler-insanin-varolusunu-irdeleyecek-3795752

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! İBB Başkanı İmamoğlu, Köy Enstitülerinin 82. kuruluş yıldönümü kutlamalarına katıldı başlıklı makalemizde Eğitim, Köy ve Köy Enstitüleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap