1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Erdoğan ‘sanatçı’larla iftar yaptı: Verdiğimiz desteklerle daima sanatçılarımızın yanında yer aldık, yer almayı sürdüreceğiz

Son Dakika.. Dikkat! Erdoğan ‘sanatçı’larla iftar yaptı: Verdiğimiz desteklerle daima sanatçılarımızın yanında yer aldık, yer almayı sürdüreceğiz

featured

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da ‘sanatçı’larla iftar programında bir ortaya geldi.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Korsanla gayretten telife, tiyatrodan sinemaya kadar pek çok farklı başlık altında verdiğimiz dayanaklarla sanatkarlarımızın emeğine sahip çıkıyoruz” dedi.

Erdoğan, Dolmabahçe Saray’ında sanatkarlarla iftar programında konuştu. İftar programına Orhan Gencebay, Bülent Ersoy, Hülya Avşar, Hakan Ural, Hülya Koçyiğit, Demet Akalın ve eşi Okan Kurt üzere isimler katıldı. Erdoğan, buradaki hitabında “Esasen sanatçı toplumun aynasıdır. Toplumun birikimi, zevki, kederi, hayali sanatkarını biçimlendirir, yönlendirir” sözlerini kullandı.

“DAİMA SANATKARLARIMIZIN YANINDA YER ALDIK, YER ALMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

  • Gelişme yolunda ilerleyen toplumları birbirinden ayıran özgün biçimini en besbelli biçimde ortaya koyan fark mimariden müziğe geniş bir yelpazeye yayılan kültür sanat eserleridir. Münasebetiyle kültür insanları ve sanatkarlar toplumların kendi renklerini oluşturabilmeleri ve bunun da ötesinde bunu tüm dünyaya yansıtabilmelerini sağlayan medeniyet lokomotifleridir.
  • Sanatkarlarımız icra ettikleri sanat kısmının ötesinde kıymetli bir sorumluluğun sahibidirler. Esasen sanatçı toplumun aynasıdır. Toplumun birikimi, zevki, sıkıntısı, hayali sanatkarını biçimlendirir, yönlendirir. Türkiye bir periyoduna damga vuran geçmişiyle bağlarını tümüyle kopartma anlayışının en büyük bedellerinden birini kültür ve sanat alanında ödemiştir. Közün üzerine ne kadar toprak atarsanız atın maya sağlamsa içten içe yanmayı sürdürür. Milletimiz de sanatına, sanatkarına, kültür eserlerine sahip çıkarak bu yıkıcı ve kurak periyodu aşmasını bilmiştir.
  • Biz de verdiğimiz takviyelerle hep sanatkarlarımızın yanında yer aldık, yer almayı sürdüreceğiz. Korsanla çabadan telife, tiyatrodan sinemaya kadar verdiğimiz takviyelerle sanatkarlarımızın emeğine sahip çıkıyoruz. Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı yeni binasını, İstanbul’da Atatürk Kültür Merkezi’ni hizmete açarak ülkemize dünya çapında sanat merkezlerini kazandırdık. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında en hayatı misyonlardan biri artık sanatkarlarımıza düşüyor. Kültür ve sanatla taçlandırılmamış bir kalkınma atılımı yalnızca taştan, demirden, metalden ibaret kalır. Halbuki biz kuru kuruya bir kalkınma atılımı değil uygara ihyası peşindeyiz.

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/erdogan-sanatcilarla-iftar-yapti-verdigimiz-desteklerle-daima-sanatcilarimizin-yaninda-yer-aldik-yer-almayi-1926540?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Bu Listeye Dahil Olan Uçak Yolculuğu Yapamıyor: Kara Liste başlıklı makalemizde Havayolu, Kara Liste ve Şirketleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap