1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Faaliyeti durduruldu: Kamara Deresi’ni kirleten tesise 500 bin TL ceza

Son Dakika.. Dikkat! Faaliyeti durduruldu: Kamara Deresi’ni kirleten tesise 500 bin TL ceza

featured

Grupların dereden aldığı numuneler, inceleme için gönderildi. İncelemede kirliliğe bir geri dönüşüm tesisinin neden olduğu açıklandı.

MÜSAADE EVRAKI OLMADIĞI TESPİT EDİLDİ

Vilayet Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Kirliliğe sebebiyet verdiği tespit edilen kelam konusu plastik çapak yıkama ve geri dönüşüm tesisinin Etraf Müsaade ve Lisans Belgesi’nin bulunmadığı tespit edilmiş ve dereye verilen atık sudan tahlil yapılmak üzere numune alınmıştır. Müdürlüğümüz tarafından etraf kanunu kapsamında kelam konusu işletmeye etraf müsaade ve lisans evrakının bulunmaması nedeniyle ve dereye atık sularını vermesi nedeniyle 500 bin lira ceza kesilerek, faaliyet durdurma süreci tesis edilecek olup, ayrıyeten Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunulacaktır.”

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Marmara Ereğlisi Belediye Lideri Hikmet Cet da sorumluların bulunmasının kıymetli olduğunu belirterek, “Belediye olarak sonuna kadar takipçisi olacağız. Hiç kimsenin etrafa ziyan vermeye hakkı yoktur. Biz de belediye olarak gereğini yapacağız” dedi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/faaliyeti-durduruldu-kamara-deresini-kirleten-tesise-500-bin-tl-ceza-1926696?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! 17 yıl önce kaybettiği kimlik yüzünden borçlardan kurtulamıyor başlıklı makalemizde 200, Baş ve Bize hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap