1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Filipinler’de ‘Megi fırtınası’ facia yarattı: Ölü sayısı 167’ye yükseldi

Son Dakika.. Dikkat! Filipinler’de ‘Megi fırtınası’ facia yarattı: Ölü sayısı 167’ye yükseldi

featured

Inquirer News’ın Filipinler Ulusal Afet Riski Azaltma ve İdare Heyetinden (NDRRMC) yapılan açıklamaya dayandırdığı haberinde, tropikal fırtına Megi’nin 10 Nisan’da karaya ulaştığı anımsatıldı.

Filipinler’de ‘Agaton’ ismiyle da bilinen Megi’nin karaya çıktığı Visayas Adaları, fırtınanın yol açtığı sel ve heyelanlardan en çok ziyan gören bölge oldu.

Doğu Visayas’ta 151, Batı Visayas’ta 11, Davao’da 3, Merkez Visayas’ta 2 kişi sel ve heyelanlarda hayatını kaybetti.

Böylece sel ve heyelanlar, toplamda 167 kişinin hayatını kaybetmesine, 8 kişinin yaralanmasına neden oldu. Afetlerde kaybolan 110 şahıstan ise hala haber alınamıyor.

Sel ve heyelanlar nedeniyle 1,9 milyon kişi tahliye edilirken, bunlardan 209 bin 162’si 959 tahliye merkezine yerleştirildi.

Başka yandan, Tarım Bakanlığı datalarına nazaran, Megi’nin tarım bölümüne ziyanı 703 milyon Filipinler pezosunu (13 milyon 480 bin ABD doları) aştı. Megi nedeniyle en az 17 bin hektar tarım alanı ziyan gördü.

https://www.cumhuriyet.com.tr/video/filipinlerde-megi-firtinasi-facia-yaratti-olu-sayisi-167ye-yukseldi-1926478?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Son Dakika... MHP'li Baki Ersoy partisinden istifa etti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap