1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Hatıra fotoğrafı: ‘Medrese’ açılışında Erdoğan’la boy gösterdi

Son Dakika.. Dikkat! Hatıra fotoğrafı: ‘Medrese’ açılışında Erdoğan’la boy gösterdi

featured

Cumhuriyet’le birlikte kabul edilen Tevhid-i Tedrisat Kanunu kapsamında medreselerin kapatılmasından 98 yıl sonra AKP’nin tekrar faaliyete soktuğu ‘Ayasofya Fatih Medresesi’ yansılara yol açarken, ‘medrese’nin açılışında uzunluk gösteren bir isim de dikkatlerden kaçmadı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isim vermeden Cumhuriyet’in kuruluş devrini maksat alan bir konuşmaya imza attığı açılış programında, konuklar ortasında tarihçi Mustafa Armağan’ın da bulunduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet ve Atatürk aksiliği ile bilinen Mustafa Armağan, Twitter hesabından medrese avlusunda AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la çekildikleri fotoğrafını paylaştı.

Armağan, Melikşah isimli oğlunun da bulunduğu fotoğrafı “Bugün Ayasofya-i Kebir Medresesinin ihya merasiminde oğlum Melikşah ile birlikte saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı görme ve bir hatıra fotoğrafı çektirme fırsatı bulduk” diyerek paylaştı.

Armağan paylaşımında “Yıllar evvel sorduğumuz “Ayasofya’yı rehinden kim kurtaracak?” sorusunun yanıtını bütün dünya öğrenmiş oldu” sözlerini kullandı.

İşte Armağan’ın paylaşımı:

http://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/hatira-fotografi-medrese-acilisinda-erdoganla-boy-gosterdi-1926442?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! BES'teki birikim 300 milyar liraya yaklaşıyor başlıklı makalemizde 2 Milyar, Bes ve Fon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap