1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Hekimler tabip odası seçimlerine bu yıl da mesafeli: Arkasında terör örgütüne sahip çıkan yönetim var

Son Dakika.. Dikkat! Hekimler tabip odası seçimlerine bu yıl da mesafeli: Arkasında terör örgütüne sahip çıkan yönetim var

featured

Tabip Odası seçimleri geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirildi. Seçimlere iştirak oranı İstanbul’da yüzde 11, Ankara’da yüzde 3, İzmir’de ise yüzde 26 oldu. Üç büyük vilayette seçimi Türkiye Tabipler Birliği Merkez Kurulu grupları kazandı. Denizli’de ise yüzde 64 iştirakle seçimi TTB muhalif takım kazandı.

Tabip Odası seçimlerine iştirakin böylesine düşük olması ve doktorların büyük bir kısmının meslek odalarına aralıklı olması toplumsal medyada konuşulan en önemli bahisler ortasına girdi.

Ankara’da yapılan seçimlere vurgu yapan Prof. Dr. Bülent Topuz, başkentte seçimlerin 600 tabiple yapıldığını söyledi. Bu sayının üyelerin yüzde üçüne takabül ettiğini tabir eden Topuz, “Sağlık Bakanlığı ve bağlı hastanelerde idari misyonu olan 600 tabip yok mu? Niçin oy kullanmıyorlar?” diye sordu.

Topuz, “TTB’nin muhalif olması abuk sabuk gündem oluşturması işimize geliyor” diye ekledi.

Doktorların Türkiye Tabipleri Birliği’ne yılladır süren uzaklığının nedenlerinin başında TTB’yi yöneten mevcut idarenin terör örgütleriyle olan bağı geliyor.

TABİPLERİN TTB ÇEKİNCESİ

Terör örgütü PKK ile anılmaktan ve örgütün propagandasını yapmaktan çekinmeyen TTB’ye ülke genelindeki doktorların sırf yüzde 40’ı üye. Türkiye Tabipleri Birliği, üyelerine istişareden örgüt sözcülüğü yapması sebebiyle büyük reaksiyon çekiyor. Doktorlar, terör örgütüyle anılmaktan rahatsızlık duymaları sebebiyle oda seçimlerine iştirak sağlamıyor. Türkiye Tabipleri Birliği’ni temsil eden mevcut idarenin karşısına rakip çıkmaması terör örgütü sözcülüğünü yapmasına imkan sağlıyor.

İSTANBUL’DA GEÇTİĞİMİZ YIL SIRF 5 BİN 700 HEKİM OY KULLANDI

30 bin üyesi bulunan İstanbul Tabip Odası seçimlerine geçtiğimiz yıl mevcut idareye karşı olan bir oluşum da katıldı lakin seçimlerde 5 bin 700 hekim oy kullandı. Hasebiyle kazananı sandığa giden tabiplerin yalnızca yüzde 10’u belirledi.

TTB’NİN TERÖR DESTEKÇİSİ LİDERİ

Terör örgütü PKK’ya takviyesini gizlemeyen Türkiye Tabipleri Birliği Lideri Şebnem Korur Fincancı, TTB’nin örgütle anılmasında büyük bir hisseye sahip. Her fırsatta terörist başı Öcalan’a özgürlük isteyen TTB Lideri, Türk askerine lisan uzatmaktan ve Ermeni soykırımını savunmaktan da geri kalmıyor.

Terör örgütlerine karşı sempatisi bulunan Şebnem Korur Fincancı, geçtiğimiz haftalarda FETÖ firarisi Erkam Tufan’ın yayınına çıkmış ve Terörle Çaba Daire Başkanlığı tarafından hakkında soruşturma başlatılmıştı.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/gundem/hekimler-tabip-odasi-secimlerine-bu-yil-da-mesafeli-arkasinda-teror-orgutune-sahip-cikan-yonetim-var-3795683

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Hayranı çok 'lokma tatlısı' başlıklı makalemizde Adım, Alıyoruz ve Maya hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap