1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! İngiltere’deki doğum ünitesinde anne adaylarından şok edici iddialar

Son Dakika.. Dikkat! İngiltere’deki doğum ünitesinde anne adaylarından şok edici iddialar

featured

19 yaşında olan Rinoa Pearson, kızı Delilah’ı doğurduktan sonra, ağrı kesici için sıhhat görevlilerine yalvarmasına karşın, sekiz saat boyunca çıplak ve kan içinde yatmaya zorlandığını sav etti.

Kendisi de bir ebe olan 37 yaşındaki Amalia Alonso, doğmamış çocuğunun güvenliğinden o kadar korkmuştu ki doğum tarihinden yalnızca haftalar evvel 170 mil uzaktaki Londra’ya taşındı.

Öbür bir anne olan 25 yaşındaki Demi Hastings, doğumdan birkaç dakika sonra bebeği teslim edildikten sonra ‘utanmış ve aşağılanmış’ hissettiğini ve iki saat boyunca çocukla ‘bacakları açık’ yalnız bırakıldığını söyledi.

Rinoa Pearson, doğumdan evvelki haftalarda baş dönmesi ve güçten düşüren baş ağrılarından şikayet ederek hastaneye gidip geliyordu. Yüksek tansiyona neden olan ve tedavi edilmezse önemli olabilen bir durum olan preeklampsi olabileceğinden korkuyordu. Lakin durumun bu türlü olmadığından emindi.

Fakat, 40 haftalık gebeyken, ortalamanın üzerinde bir kan basıncı okumasıyla hastaneye geri döndüğünde, bunun tam zıddının hakikat olduğu ortaya çıktı. Pearson, “Haftalardır bana preeklampsi olmadığımı söylüyorlardı lakin önemli biçimde sahip olduğum ortaya çıktı” dedi. Ayrıyeten, acısını hafifletmek için ilaçsız sekiz saat boyunca nasıl ıstırap içinde bırakıldığını da anlattı.

“Birçok defa ağrı kesici istedim lakin hiç ağrım kesilmedi. Istırap içindeydim. O müthişti.” dedi.

Delilah’ın nabzı düşerken, Pearson acil sezaryen ameliyatı olmak üzere ameliyata alındı ve “Başarabileceklerinden emin olmadıklarını söylediler.” dedi.

Neyse ki Delilah rastgele bir komplikasyon olmadan doğdu ve çok geçmeden annesinin kollarında inançtaydı. Lakin, Bayan Pearson’ın sıkıntısı burada bitmedi.

Birinci doğan çocuğuyla yalnız kalan genç anne, ebeler tarafından ‘bir kenara atılmış’ hissettiğini söyledi. “Beni hiçbir şey hissedemezken kendi başıma duş almam için bıraktılar.” dedi.

“Bacaklarımı hissetmiyordum. Kendim giyinemiyordum ve o kadar çok acı çekiyordum ki birinin gelip bana yardım etmesi için ipi çekmek zorunda kaldım. Tek hissettiğim acıydı. Yalnızca hakikaten utandım ve hiç saygınlığım yokmuş üzere hissettim. Yanımda biri olsaydı daha rahat hissederdim.”

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/dunya/ingilteredeki-dogum-unitesinde-anne-adaylarindan-sok-edici-iddialar-3795402

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Rusya'dan Boris Johnson'a yaptırım kararı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap