1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! İsrail’den Mescid-i Aksa’daki ihlalleri protesto eden dokuz Filistinliye gözaltı uygulaması

Son Dakika.. Dikkat! İsrail’den Mescid-i Aksa’daki ihlalleri protesto eden dokuz Filistinliye gözaltı uygulaması

featured

İsrail güçlerinin müdahale ettiği protestocu dokuz Filistinli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar ortasında bir bayan gazetecinin de bulunduğu tabir edildi.

Kudüs Üniversitesi yerleşkesine baskın yapıldı

Öte yandan, Filistinli mahallî haber ajansı Ma’an’ın haberine nazaran, İsrail güçleri, Doğu Kudüs’e bağlı Ebu Dis beldesindeki Kudüs Üniversitesi yerleşkesine baskın düzenledi.

İsrail güçleri, yerleşkede işgal altındaki Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa ve Batı Şeria’nın Cenin kentindeki ihlallere reaksiyon için şov düzenleyen öğrencilere göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Müdahalede onlarca öğrenci gaz nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi.

Fanatik Musevilerin ve Yahudi yerleşimcilerin Hamursuz (Pesah) Bayramı nedeniyle Mescid-i Aksa’ya baskın davetleri yapması, Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa’da son günlerde gerginliğin tırmanmasına neden oldu.

Filistin Sıhhat Bakanlığına nazaran, Batı Şeria’da ise İsrail güçleri ay başından bu yana 18 Filistinliyi öldürdü.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/dunya/israilden-mescid-i-aksadaki-ihlalleri-protesto-eden-dokuz-filistinliye-gozalti-uygulamasi-3795460

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Başakşehir ve Altay puanları paylaşdı! başlıklı makalemizde Altay hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap