1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! İstanbul’da bazı adaylar ALES’e yetişemedi

Son Dakika.. Dikkat! İstanbul’da bazı adaylar ALES’e yetişemedi

featured

İstanbul’da sabah saatlerinde yaşanan Cumhurbaşkanı Bisiklet Tipi nedeniyle kapanan yollarla birlikte oluşan trafik yoğunluğu, Akademik İşçi ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’na (ALES) giren adayları da etkiledi. İmtihana yetişemeyen birtakım adaylar, okul binalarından dönerken hüzün yaşadı.

ALES’e Göztepe’de bulunan Marmara Üniversitesi Yerleşkesi’nde girecek adaylardan kimileri, trafik yoğunluğu nedeniyle geç kaldı. Adaylar saat 10.15’te başlayan imtihana 10.00’dan sonra girmek isteyince, vazifeliler tarafından geri çevrildi. İmtihana alınmayan adaylar kederle yerleşkeden ayrıldı.

Bir aday ise şoför dokümanıyla girmek istediği için imtihana alınmadı.

“BİSİKLET YARIŞI VAR, YOLLAR KAPALI YETİŞEMEDİK”

İmtihana yetişemeyen bir kişi ise, “Pendik’ten geliyorum. Yetişemedik zira, seferleri azaltmışlar. Marmaray yüzünden bir sürü insan kapıda kaldı. Yollar kapalı, bisiklet turnuvalarının olduğu güne imtihan denk geldi” diye konuştu.

Çocuğunu imtihana getiren Erkan Önal imtihana sıkıntı yetiştiklerini tabir ederek “Cumhurbaşkanlığı bisiklet müsabakası var sanıyorum. O yüzden caddeler kapalı. Mecburen minibüs yoluna girdik. Minibüs yoluna girince fakat yetişebildik. İçeri girdi mi imtihana yetişebildi mi onu da bilmiyorum. Otoparkı da kapatmışlar, içeri de giremiyoruz. Bakalım inşallah girmiştir. Girmese çıkardı sanırım bu saate kadar. Birkaç tane çocuk giremedi, çıkıp gittiler” dedi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/galeri/istanbulda-bazi-adaylar-alese-yetisemedi-1926729?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Görülmemiş 'şaka': Basketbol sahasına köpekle daldı, çocuklar panikle etrafa kaçıştı başlıklı makalemizde Çocuklar ve Saha hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap