İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! İYİ Partili üniversite öğrencisi Alp Emeç’e cumhurbaşkanına hakaretten tutuklama

Son Dakika.. Dikkat! İYİ Partili üniversite öğrencisi Alp Emeç’e cumhurbaşkanına hakaretten tutuklama

featured

ÂLÂ Parti Gençlik Kolları’ndan 20 yaşında Alp Emeç ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla tutuklandı. GÜZEL Parti Siyasi İşler Lideri Koray Aydın, parti üyesi bir üniversitelinin bir atasözünü paylaştığı gerekçesiyle tutuklandığını duyurdu.

Twitter’dan paylaşımda bulunan Aydın, 20 yaşındaki UYGUN Parti Gençlik üyesi Alp Emeç’in paylaşımı silmesine karşın tutuklandığını kaydetti.

Aydın, “Hukuk devletini, evvel ‘parti devleti’ne, artık de ‘saray devleti’ne çevirdiler” diye yazdı.

ÂLÂ PARTİ’DEN AÇIKLAMA

DÜZGÜN Parti tutuklama kararının akabinde yazılı bir açıklama yaparak karara reaksiyon gösterdi. “Adalet, Adalet, Adalet !!!” kelamlarıyla başlayan açıklamada, “ Hukukun kodları ile oynadığınız vakit iktidarınız bir mühlet daha devam eder lakin, “Adalet” yeri doldurulamaz bir halde terk eder o ülkeyi. Adalet terk ettiği vakit, umutlar da eşyalarını toplamaya başlar. Umutlar eşyalarını topladığı vakit, geriye yalnızca, güvensizlik ve ümitsizlik kalır. İşte tam olarak bizlere yaşatılan Türkiye budur” denildi.

Tam burslu üniversite eğitimi alan 20 yaşındaki Alp Emeç’in dün akşam tutuklandığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

  • Neden mi tutuklandı? Yaptığı ve sonrasında sildiği bir toplumsal medya paylaşımı yüzünden tutuklandı. Tutuklamaya sevk eden bir savcı ve tutuklama kararı veren bir de hakim. Adaleti sağlamak için hukuk fakültesinden mezun olmuş iki hukukçu, kodları ile oynanmış hukuk sistemimizin isimsiz iki yeni kurbanı daha. Bu isimsiz kurbanlar, 20 yaşında bir gencin hayatını, verdikleri kararlar ile karartıyorlar. Yargı kararıdır, elbette hürmet duyacağız. Fakat adaleti sağlamak için verilen kararın, hem hukuka, hem adalete, hem de vicdana uygun olması gerekliliği ne olacak?

“HUKUKA, VİCDANA, ADALETE, MİLLET OLARAK ADALET DUYGUMUZA AÇIKÇA KARŞIT OLARAK TESİS EDİLEN…”

  • Bu temel ögeleri barındırmadığı vakit mahkeme kararı kendini nasıl hukuk dünyasında ve vicdanlarda yasallaştıracak? İşte artık tam da bu ülkenin; sorumluluk sahibi hukukçularına, Türk Milleti ismine karar veren yargıçlarına, kalemini namusu bilen gazetecilerine, ülkeye hizmet etmek için yola çıkmış siyasetçilere, vatandaşlık, sorumluluk ve şuuruna sahip her bir vatandaşımıza misyon düşmektedir. Hukuka, vicdana, adalete, millet olarak adalet duygumuza açıkça karşıt olarak tesis edilen Alp Emeç’in tutuklanması kararını, titizlikle takip etmek misyonumuzu yerine getirmek vaktidir.

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/iyi-partili-universite-ogrencisi-alp-emece-cumhurbaskanina-hakaretten-tutuklama-1926532?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Samsung, Şeffaf Ekranlı Telefon Üzerinde Çalışıyor Olabilir başlıklı makalemizde Ekran, Şeffaf ve Teknoloji hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap