İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Kamara Deresi, ‘kırmızı’ alarm veriyor

Son Dakika.. Dikkat! Kamara Deresi, ‘kırmızı’ alarm veriyor

featured

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesindeki Kamara Deresi, atıklar nedeniyle kırmızı renge bürünerek, Marmara Denizi’ne döküldü. Dereyi kirleten sorumluları bulmak için çalışma başlattıklarını söyleyen Belediye Lideri Hikmet Cet, “Daha evvel yeniden olmuştu. Bir firmaya yüklü ölçüde ceza kesilmişti. Yeniden birebir firma olma ihtimali var” diye konuştu.

Kamara Deresi, Marmara Denizi’ne atıklar nedeniyle kırmızı renge bürünerek aktı. Derenin kirlenmesine, yakın bölgedeki fabrikaların neden olduğu öne sürülürken, Cet, “Dere, birebir sıkıntıyla daha evvel de karşılaştı. 40 gün evvel bu türlü bir durum oldu. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü mevzunun takipçisi oldu. Bugün de müdürlüğü bilgilendirdik. İncelemelerde bulunup nereden geldiğini bulmaya çalışacaklar” diye konuştu.

“BİTKİ ÖRTÜLERİ ZİYAN GÖRECEK”

Marmaraereğlisi Belediyesi Etraf Müdürü Ozan Deniz de kırmızı akan derenin Marmara Denizi’ne karışmasıyla buradaki canlıları da olumsuz etkileyeceğini söyledi.

Dereden aldıkları numuneyi incelemeye gönderdiklerini belirten Deniz, “Biz de bunu takip edeceğiz. Her gün buraları gelip kirlilik var mı, diye denetim ediliyor. İki ihtimal var; ya atık su deşarjı var ya da öteki bir hususun PH düşüklüğü kıymetin suya salınımıyla buradaki kirliliğin karışmasıyla oluşan bir renk. Katiyetle bir kirlilik var. Vakit zaman bize şikayetler geliyor. Biz de kıymetlendiriyoruz. Bunun içindeki kimyasal hususlar denize ulaştığında martılar ve öbür hayvanlar ziyan görecektir. Bitki örtüleri ziyan görecektir” dedi.

“KIPKIRMIZI AKIYOR”

Marmaraereğlisi Etraf Gönülleri Derneği Lider Yardımcısı Özgür Aksun ise Kamara Deresi’nin daima kirletildiğini ve kırmızı renge bürünerek aktığını lisana getirerek, diye konuştu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/kamara-deresi-kirmizi-alarm-veriyor-1926597?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Instagram Hesabı Nasıl Açılır? Hesap Oluşturma Linki - 2022 başlıklı makalemizde Adım, Instagram ve Instagram Hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap