1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Kemal Kılıçdaroğlu’ndan itiraf: Bizim de kusurlarımız oldu

Son Dakika.. Dikkat! Kemal Kılıçdaroğlu’ndan itiraf: Bizim de kusurlarımız oldu

featured

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sultanbeyli’deki Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen üye iştirak törenindeydi.

Kılıçdaroğlu’na CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu da eşlik etti.

Kılıçdaroğlu merasimde yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik bildirisi verdi.

“CHP için sıkıntı bir ilçe olduğunun da farkındayım”

Yeni bir sürecin başladığını vurgulayan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Sultanbeyli’yi biliyorum, 12 yılım İstanbul’da geçti. 3 evladımın hepsi İstanbul doğumlu. Yabancısı değilim. Sultanbeyli’nin CHP için güç bir ilçe olduğunun da farkındayım. Buraya çok geldim, vatandaşlarla konuştum. Ortamızda bir duvar vardı. O duvarın yıkılması lazımdı.

“Bizim de kusurumuz var, yeteri kadar çalışmadık”

Bizim de kusurumuz var. Yeteri kadar çalışmadık, onların sıkıntılarıyla yeteri kadar dertlenmedik, onların çayını, kahvesini içmedik. Ankara’dan bize oy verin dedik. Şundan emin olunmasını isterim, yeni bir sürecin başladığını hepiniz bilin lütfen. Bizim arbedeye muhtaçlığımız yok. Birbirimize bağırmaya gereksinimimiz yok. Helalleşmeye ve kucaklaşmaya gereksinimimiz var. Bir ortada olmaya gereksinimimiz var.” dedi.

“Herkesin inancına hürmet gösteririm”

“Çok ayrıştığımızı biliyorum. Etnik kimlik, inançlar, hayat biçimi üzerinden siyaset yapıldı. Bunlar milleti ayrıştırdı” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Herkesin kimliği benim başımın üstüne. Birebir havayı mı teneffüs ediyoruz, birebir bayrağın altında mıyız hiçbir problem yok. Hiç kimse anne babasını seçme özgürlüğüne sahip değil lakin hepimiz ecdadımızla gurur duyarız. Herkesin inancı başımın üstüne, herkesin inancına hürmet gösteririm. Allah ile kul ortasına girme hakkımız yok. Benim onun inancını sorgulama hakkım da yok, hürmet duymam gerekir ve hürmet duyacağım. Başörtüsü bir periyot en büyük meseleydi. Sana ne kardeşim. O konutta ekmek var mı? evvel onu çözeceksin.”

“Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek”

Aile dayanakları sigortasını hatırlatan Kılıçdaroğlu, “İktidar olduğumuzda aile takviyeleri sigortasını getireceğiz. Hiçbir ailenin geliri minimum fiyatın altında olmayacak. Bunun kanunu çıkacak. Türkiye 1971 yılında bunu çıkarmayı taahhüt etmiş ancak bugüne kadar çıkmamış, çıkarmıyorlar. Sen bana oy vereceksin demişler. Biz yardımı bu türlü yapmıyoruz. Sağ elin verdiğini, sol el görmeyecek.

Beyefendiler yardım yapıyorlar televizyon kanallarını çağırıyorlar yardım ettiklerini söylüyorlar. Ekrem lider kelam vermişti, süt vereceğiz diye. Geldi belediye lideri oldu ve bunu dağıtmaya başladı. Bir mühlet sonra tenkit geldi, hani sen süt dağıtacaksın diye. Halbuki aylardır dağıtıyordu lakin onlarınki üzere değil. İdeolojimiz bu. Bu inanca kültüre, ideolojiye inandıktan sonra yolumuza devam edeceğiz.” halinde konuştu.

“Özgürce eleştirmek için CHP’ye oy vereceksiniz”

Kılıçdaroğlu, “Sevgili gençler, önümüzdeki seçimin bahtını sizler belirleyeceksiniz. 6 milyon 300 bin genç birinci sefer oy kullanacak, siz adalet mi, demokrasi mi istiyorsunuz o vakit oyunuzu CHP’ye vereceksiniz. Her gencimizin bu ülkenin büyümesinde katkısı vardır.

diye konuştu.

AK Parti’den CHP’ye geçti

DHA’da yer alan habere nazaran merasimde CHP’ye yeni üye olanlar da konuşma yaptı.

AK Parti’den CHP’ye geçtiğini belirten Ayşe Arayan, kürsüde kısa bir konuşma yaptı.

AK Parti üye kartını da kürsüye bıraktı.

https://www.ensonhaber.com/gundem/kemal-kilicdaroglundan-itiraf-bizim-de-kusurlarimiz-oldu

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Dr. Dyt. Fatma Tuğba Günay'dan Ramazan sonrası beslenme tüyoları başlıklı makalemizde Bayram, Beslenme ve Süre hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap