1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Kişisel ve kitlesel bir yolculuk: Gerçekten Nasılsın?

Son Dakika.. Dikkat! Kişisel ve kitlesel bir yolculuk: Gerçekten Nasılsın?

featured

Her gün birbirimize sorduğumuz, artık olağan hale gelmiş bir soru vardır: “Nasılsın?” Üzerine çok da düşünmeden karşılık veririz genelde…

Pekala, uygun olduğumuzu söylediğimizde hakikaten bu türlü hissediyor muyuz? Kendimize sahiden yeterli olup olmadığımızı düşünecek vakit veriyor muyuz?

Yoksa bu mevzu üzerine hiç düşünmeden günlerimizi doldurmaya, aklımızı meşgul etmeye mi çalışıyoruz? Kalbimizle beynimiz birebir lisanı konuşabiliyor mu? Hislerimizi olduğu haliyle paylaşabiliyor muyuz? Hissettiklerimize uygun mu davranıyoruz yoksa biçilen rollerimize nazaran mi yaşıyoruz?


Sayfa: 184

Güzellik halinin seyahati

Dursunali Emecen “Gerçekten nasılsın?” sorusunun peşine düşüp tüm bu sorulara ve çok daha fazlasına karşılık arıyor. İnsanın uygun olmasının, âlâ hissetmesinin temel koşulunun kendi içindeki bütünlük hali olduğunun altını çizerek okurunu gerçek düzgünlük halinin aramak için bir seyahate çıkarıyor.

“Gerçekten nasılsın?” kendine gelmenin arifesinde, şahsî ve kitlesel bir keşif seyahatine açık bir davettir.

https://www.ensonhaber.com/kitap/kisisel-ve-kitlesel-bir-yolculuk-gercekten-nasilsin

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Çocuklar için okuma önerisi: Hani Artardı başlıklı makalemizde Çocuklar, Hani ve Paylaşma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap