1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Mete Yarar: Pençe-Kilit operasyonu önce Gara’nın sonra da Kandil’in kilidini açacak

Son Dakika.. Dikkat! Mete Yarar: Pençe-Kilit operasyonu önce Gara’nın sonra da Kandil’in kilidini açacak

featured

Güvenlik Siyasetleri Uzmanı Mete Fayda, TVNET’te yayınlanan Net Bakış programında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Irak’ın kuzeyindeki terör ögelerine yönelik başlatılan Pençe-Kilit operasyonu hakkında konuşan Fayda, “Metina, Zap, Basyan bölgelerinde terör örgütlerinin yuvalandığı alanlara geçmişteki operasyonlardan farklı olarak değişik bir şekilde harekat düzenlendi.” diyen Fayda, şu tabirleri kullandı:

“Çoğunlukla güçler birbirlerini destekleyecek formda ve bir zirveyi alıp başka doruğa sıçramalarla ilerleyecek formda icra edilirken, dün akşamki operasyonda neredeyse bir ucu Metina’da bir ucu Zap’ta başkası de Gara’nın çabucak üzerindeki yere üç farklı büyük hava harekatı icra edildi.”

“OPERASYON KANDİL’İN KİLİDİNİ AÇACAK”

“Aralarındaki kesitler çok büyük, boşluklar çok büyük. Ve bu alanın büsbütün temizlenesiyle ilgili geniş bir harekatın başlayacağının işaretidir.” açıklamasında bulunan Fayda, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bu alanın temizlenmesi Gara’nın kilidini açacaktır. Gara’nın kilidi de otomatik olarak Kandil’in kilidini açacaktır. Tahminen ‘Pençe-Kilit’ denmesinin maksadı da budur. “

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/gundem/mete-yarar-pence-kilit-operasyonu-once-garanin-sonra-da-kandilin-kilidini-acacak-3795779

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! İttifak ortakları arasında şimdi de 'Pençe-Kilit' krizi: PKK'ya kalkan olup Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap