1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Meteoroloji’den 5 günlük uyarı

Son Dakika.. Dikkat! Meteoroloji’den 5 günlük uyarı

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin iç ve batı kesitlerinin kesimli ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz’in iç kesitleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz (Sinop hariç) ile Antalya’nın batı ilçelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların Marmara’nın batı kesitlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Sabah saatlerinde iç bölümlerde pus ve yer yer sis, doğu kesitlerde buzlanma don olayı bekleniyor.

Ülkemizin batı ve iç kısımlarına Afrika üzerinden toz taşınımı beklenmektedir. Karadeniz’in iç ve yüksek bölümleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır.

BUGÜN İÇİN UYARI!

Pazar günü Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege’de görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların; akşam saatlerinden itibaren tesirini arttırarak Kırklareli, Edirne, Tekirdağ etrafları ile vakitle Avrupa Yakası yüklü olmak üzere İstanbul, Çanakkale, Balıkesir’in kuzey ve batısı ile İzmir’in kuzey bölümlerinde lokal olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

MARMARA

Kesimli ve çok bulutlu, batı kesitlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin güney ve doğusunda pus, yer yer sis bekleniyor.

EDİRNE °C, 15°C

Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL °C, 15°C

Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ °C, 14°C

Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 20°C

Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

Meteoroloji’nin 18 Nisan Pazartesi günkü haritasına bakıldığında pazar günü tesirli olacak yağış yarın itibariyle Karadeniz bölgesine yanlışsız tesirini arttıracak.

METEOROLOJİ’DEN İKAZLAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Marmara’nın batı bölümlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksamlar ,sel, su baskını üzere yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kısımları ile Doğu Anadolu’da kar örtüsü bulunan eğimli ve dik yamaçlarda çığ riski olmasından ötürü yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Ülkemizin batı ve iç kesitlerine Afrika üzerinden toz taşınımı beklendiğinden görüş uzaklığında düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan bölgelerde çamur formunda yağış, ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

19 Nisan Salı günkü hava durumu raporunda ise kuvvetli sağanak tesirini arttırarak yurt geneline yayılacak.

20 Nisan Çarşamba günkü haritaya bakıldığında, Akdeniz bölgesini terk etmesini beklenen kuvvetli yağmur öteki bölgelerimizde tesirini göstermeye devam edecek.

21 Nisan Perşembe günkü rapora bakıldığında ise kuvvetli sağanak yağış Trakya bölgesinde tesirini gösterecek. Öteki yerlerde güneşli hava bekleniyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/meteorolojiden-5-gunluk-uyari-1926576?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Binance Türkiye’ye Neden Giriş Yapılamıyor? başlıklı makalemizde Binance, Tepki ve Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap