1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Mustafa Sarıgül: Bayram öncesi genel af çıkaralım

Son Dakika.. Dikkat! Mustafa Sarıgül: Bayram öncesi genel af çıkaralım

featured

Adana’nın Kozan ilçesinde geçen hafta trafik kazasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Avan’ın Osmaniye’deki ailesini ziyaret etmek için kente gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, havalimanında değerlendirmelerde bulundu.

“Karalamak, kötülemek için dolaşmıyoruz”

Türkiye’nin birçok noktasını gezip meselelere tahlil bulmaya çalıştıklarını belirten Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi olarak karalamak, kötülemek için dolaşmıyoruz. Sorunlara deva bulmak için dolaşıyoruz. Türkiye’nin siyasal, toplumsal, ekonomik ve toplumsal meselelerine deva bulacak olan parti Türkiye Değişim Partisi’dir.” diye konuştu.

“Gelin, ‘genel af’ çıkararak toplumsal barışı sağlayalım”

DHA’nın haberine nazaran gündemlerinde cezaevindeki mahkumların olduğunu söyleyen Sarıgül, “Cezaevlerinde 325 binin üzerinde tutuklu ve baht mahkumu var. Bu sayı, kapasitenin çok üzerindedir. Bilhassa bayan, çocuk tacizi, uyuşturucu batağı, terör üzere hatalara bulaşmamış olan baht mahkumları için bayram öncesi bütün siyasi partilere davette bulunuyorum. Gelin daima birlikte bir ‘genel af’ çıkararak toplumsal barışı sağlayalım.” dedi.

“Bütün siyasi partilere yapılan bir çağrıdır”

Sarıgül, “Kardeşlik hukukunu bayram öncesi ülkemizde tesis edelim. Bu mübarek ayda en büyük büyüklük affedebilmektir. Bu davetimiz, siyasal ya da oyla ilgili bir davet değildir. Toplumsal barış için bütün siyasi partilere yapılan bir davettir.” tabirlerini kullandı.

Sarıgül, açıklamanın akabinde kara yoluyla Osmaniye’ye gitti.

https://www.ensonhaber.com/gundem/mustafa-sarigul-bayram-oncesi-genel-af-cikaralim

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Ankara'da indirimli iPhone için birbirlerini ezdiler başlıklı makalemizde Telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap