1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Mustafa Sarıgül’den siyasi partilere ‘genel af’ çağrısı

Son Dakika.. Dikkat! Mustafa Sarıgül’den siyasi partilere ‘genel af’ çağrısı

featured

Adana’nın Kozan ilçesinde geçen hafta trafik kazasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Avan’ın Osmaniye’deki ailesini ziyaret etmek için kente gelen Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Lideri Mustafa Sarıgül, havalimanında değerlendirmelerde bulundu.

Gündemlerinde cezaevindeki mahkumların olduğunu söyleyen Sarıgül, “Cezaevlerinde 325 binin üzerinde tutuklu ve baht mahkumu var. Bu sayı, kapasitenin çok üzerindedir. Bilhassa bayan, çocuk tacizi, uyuşturucu batağı, terör üzere cürümlere bulaşmamış olan yazgı mahkumları için bayram öncesi bütün siyasi partilere davette bulunuyorum. Gelin daima birlikte bir genel af çıkararak toplumsal barışı sağlayalım. Kardeşlik hukukunu bayram öncesi ülkemizde tesis edelim. Bu mübarek ayda en büyük büyüklük affedebilmektir. Bu davetimiz, siyasal ya da oyla ilgili bir davet değildir. Toplumsal barış için bütün siyasi partilere yapılan bir çağrıdır” sözlerini kullandı.

Sarıgül, açıklamanın akabinde kara yoluyla Osmaniye’ye gitti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/mustafa-sarigulden-siyasi-partilere-genel-af-cagrisi-1926471?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Erdoğan: 'İsteyen herkesin çalışacak işi var' başlıklı makalemizde Erdoğan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap