1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Niğdeli kasap: Vatandaş 5-10 liralık kıyma istiyor, verirken utanıyorum

Son Dakika.. Dikkat! Niğdeli kasap: Vatandaş 5-10 liralık kıyma istiyor, verirken utanıyorum

featured

CHP Niğde Vilayet Lideri Erhan Adem, Niğde’de bir kasap dükkanını ziyaret etti. Adem’in “Vatandaş et alabiliyor mu, et satışları ne durumda. Yüzde 25 oranında artırım gelecekmiş, ne diyorsun” diye sorması üzerine kasap Hamay Selçuk, şöyle dedi:

”VATANDAŞ 5-10 LİRALIK KIYMA İSTİYOR BEN VERİRKEN UTANIYORUM ”

“Gelen müşterilerimiz et alamıyor, evvelden alabiliyorlardı ve artık yüzde 25 ete artırım gelecek. Vatandaşın alım gücü epey düştü. 15 liralık kıyma, 50 liralık et isteyenler var. 5 liralık kuyruk isteyenler var. Biz de bu koşullarda sonuç ne olacak onu düşünüyoruz. Şu anda etin kilosunu 110-120 liraya satıyoruz, lakin daha yüksek fiyata satanlarda var. Bu et geçen sene 50 liraydı, 60 liraydı. Bu artırımların sebebi de yem fiyatlarının yüksek olması, maliyetlerin yüksek olması bu durumlara getirdi.

Biz vatandaşa ucuz satmak istiyoruz, vatandaşlarda alsın istiyoruz ancak vatandaşın alım gücü hayli düştü. Biz takviye bekliyoruz. Yem dayanağı bekliyoruz epey maliyetler arttı. Maliyetlerin artması sebebi ile bu duruma geldik vatandaş alamıyor. 5 liralık kıyma istiyor, 10 liralık kıyma istiyor. Ben verirken utanıyorum arkadaş.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/nigdeli-kasap-vatandas-5-10-liralik-kiyma-istiyor-verirken-utaniyorum-1926468?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Eski Ankara İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Tarım hakkında karar! Yargıtay'a gönderildi başlıklı makalemizde Ceza, Karar ve Tarım hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap