1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Pençe-Kilit Operasyonu HDP’yi rahatsız etti

Son Dakika.. Dikkat! Pençe-Kilit Operasyonu HDP’yi rahatsız etti

featured

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak’ın kuzeyinde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terörist gayelere yönelik karadan ve havadan Pençe Kilit Operasyonu başlatıldı.

Planlandığı biçimde muvaffakiyetle devam eden Pençe Kilit Operasyonu’nda 19 terörist etkisiz hale getirildi.

Askeri harekat başarılı bir formda sürerken, terör örgütü PKK’nın siyasi ayağı HDP’den reaksiyonlar arka arda gelmeye başladı.

HDP Küme Başkanvekili Meral Danış Beştaş, mecliste düzenlediği basın toplantısında, “İçerideki meşakkatleri örtmek için hudut ötesi operasyon yapılıyor” dedi. Beştaş operasyondan ötürü olan oluşan rahatsızlığını şu sözlerle ifade etti:

“Sınır ötesi operasyon haberleri var, bütün kanallarda birinci haber olarak. ‘Yıkacağız bitireceğiz, öldüreceğiz.’ Her zamanki hezeyanla; neredeyse alfabede harf kalmadı operasyon isimleriyle. Sorun çözüldü mü? Kürt problemi çözüldü mü? Demokratik bir sistem oturdu mu rayına? Hayır. Yoksulluğu, açlığı, işsizliği, bu cinayetleri örtmenin yolu, savaş siyasetini devreye sokmak. Beşerler sofrasında ekmek olmadığını düşünmesin diye, hudut ötesi operasyon güzellemeleri ile bu devam ettiriyorlar.”

HDP’li Sezai Temelli ise “Ülkeyi çöküşe sürükleyenler kendi bekaları uğruna savaş siyasetlerinde ısrarı sürdürüyorlar. Ukrayna’da düzmece barış diplomatlığının teşhiridir #pençekilit… Savaşa tüm samimiyetimizle karşı çıkmadığınız sürece bu devran bu türlü dönmeye devam eder; ya barış ya faşizm!” dedi.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/gundem/pence-kilit-operasyonu-hdpyi-rahatsiz-etti-3795697

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Türkiye'de yatırım yapmak istiyorlar: Hedeflerinde enerji üretimi var başlıklı makalemizde Irak, Ticaret ve Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap