1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Rusya Savunma Bakanlığı: “Ukrayna’ya ait kargo uçağı düşürüldü”

Son Dakika.. Dikkat! Rusya Savunma Bakanlığı: “Ukrayna’ya ait kargo uçağı düşürüldü”

featured

Rusya’nın Ukrayna’da atakları devam ederken, Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yeni bir açıklama geldi.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna’ya ilişkin çok sayıda askeri tesisin vurulduğunu belirterek, “Gün boyunca yüksek hassasiyetli füzelerle 15 düşman maksadı vuruldu. Vurulan gayeler ortasında Barvenkovo, Frontier, Popasnaya, Novosvanovka, Krasnoarmeysk, Selidovo, Novobakhmutovka yerleşim alanlarındaki Ukrayna ordusu alanları ve teçhizat alanları yer aldı. Operasyonalar sonucunda 320’den fazla Ukraynalı asker öldürüldü ve yaralandı. 23 adet zırhlı araç ve 7 özel araç imha edildi. Gün boyunca operasyonel ve taktik uçaklarla 67 nokta ve Ukrayna askeri teçhizat alanları imha edildi” sözlerini kullandı.

“UKRAYNA’YA SİLAH SEVKİYATI YAPAN KARGO UÇAĞI VURULDU”

Ukrayna amaçlarının füzeler ile vurulduğunu aktaran Konaşenkov, “Füze birlikleri, 274 mevziye ve düşman birliklerinin ağırlaştığı bölgelere, 24 denetim noktasına ve Ukraynalı birliklerin iki yakıt deposuna da dahil olmak üzere 317 askeri bölgeye saldırdı. Rusya’nın Odessa bölgesine hava savunma sistemleriyle Batı ülkeleri tarafından Ukrayna’ya teslim edilen büyük ölçekli bir silah nakliyesi gerçekleştiren bir Ukraynalı askeri kargo uçağı havada vuruldu. Ayrıyeten 2 Ukrayna’ya ilişkin insansız hava aracı, Lozovaya ve Merry’in yerleşim yerlerinin üzerinde vuruldu. Mariupol’un tüm kent alanları, Nazi Azov militanlarından, yabancı paralı askerlerden ve Ukraynalı birliklerden büsbütün arındırılmıştır. Hayatlarını kurtarmak için tek bahtları istekli olarak silahlarını bırakıp teslim olmaktır” dedi.

“ZELENSKİ, SAYILAR KONUSUNDA KAMUOYUNU YANILTIYOR”

Konaşenkov açıklamasında Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski’nin sayılar konusunda kamuoyunu yanılttığını savunarak, “Zelenskiy’nin Ukrayna halkına açıklamaktan çekindiği sayılara nazaran yabancı paralı askerler ve başka askeri ünitelere dair gerçek kayıplara dair emniyetli bilgilere sahibiz. Zelenskiy, sayılar konusunda kamuoyunu yanıltıyor. Bugünkü toplam kayıp 23 bin 367 kişidir. Ukraynalı kayıpların dokümanları ve gömüldüğü yerlerin bilgilerini yakında yayınlayacağız” halinde konuştu.

http://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/rusya-savunma-bakanligi-ukraynaya-ait-kargo-ucagi-dusuruldu-1926546?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Orijinalinden Katbekat Daha İyi Olan Remaster Oyunlar başlıklı makalemizde Oyunlar, Piyasaya ve Remaster hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap