1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Rusya uyardı: Ukrayna Paskalya Bayramı’nda ‘provokasyonlar’ yapacak

Son Dakika.. Dikkat! Rusya uyardı: Ukrayna Paskalya Bayramı’nda ‘provokasyonlar’ yapacak

featured

Rusya Savunma Bakanlığı Ulusal Denetim Merkezi Lideri Mihail Mizintsev, Ukrayna’ya yönelik başlattıkları savaşa dair açıklamalarda bulundu.

Mizintsev, Kiev idaresinin yeni “provokasyonlar” yapacağını savunarak, “Kiev rejimi, kimi Batılı ülkelerin takviyesi ile Zaporijya, Mıkolayiv, Odessa ve Harkiv bölgelerinde çok sayıda sivilin vefatıyla ilgili müthiş provokasyonların hazırlıklarını tamamlıyor.

Bunun için Paskalya gecesinde (24 Nisan) Ortodoks kiliselerine yönelik atak düzenleme maksadıyla 70’ten fazla küme oluşturuldu.” tabirlerini kullandı.

Bunun, Rusya’yı “Ukraynalı sivilleri öldürmekle suçlamak” için yapılacağını savunan Mizintsev, Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Milletlerarası Kızılhaç Komitesi (ICRC) ve öbür memleketler arası örgütlere, Kiev idaresini bu cins aksiyonlardan vazgeçmesi için etkileme davetinde bulundu.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/dunya/rusya-uyardi-ukrayna-paskalya-bayraminda-provokasyonlar-yapacak-3795718

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! CHP'ye yakın Artı TV'de Pençe Kilit Operasyonu 'saldırı' ilan edilip PKK propagandası yapıldı başlıklı makalemizde Terör hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap