1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Rusya’dan Harkov kentine hava saldırısı

Son Dakika.. Dikkat! Rusya’dan Harkov kentine hava saldırısı

featured

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı Ukrayna’ya yönelik taarruzları sürerken, yalnızca askeri noktalar değil sivil yerleşim alanları da maksat alınıyor.

Rusya, son olarak Ukrayna’nın Harkov kentine yine bir hava saldırısı düzenlendi. ü

1 kişi hayatını kaybetti, 18 kişi yaralandı

Akınlarda 1 kişi hayatını kaybederken, 18 kişi de yaralandı. Harkov Valiliği, halka hava taarruzlarına karşı dikkatli olunması gerektiği davetinde bulundu.

“Hava saldırısı ihtarlarını dikkate alalım”

İHA’nın haberine nazaran, Harkov kentinin Valisi Oleg Sinegubov Rusya’nın hücumları ile ilgili yaptığı açıklamada, şu tabirleri kullandı:

“Ruslar Harkov bölgesinde hücumlarına devam ediyor. Harkov’un merkez semtlerinden birine tekrar atak düzenlendi. Yaralanan 18 kişi hastaneye kaldırılırken, 1 kişi de ömrünü yitirdi. An itibariyle arama kurtarma takımları misyonunun başında. Kent sakinlerinden dikkatli olmalarını istiyorum zira düşman sivil alanlara akınlarını artırdı. Hava saldırısı ikazlarını dikkate alın”


“Bölgede yaşayanların yüzde 65’i inançlı yerlere tahliye edildi”

Atak ile ilgili açıklama yaparak bölgeden imajlar paylaşan Ukrayna Acil Durumlar Servisi, “Rus atakları nedeniyle 11.36 civarında gelen ihbar üzerine işçilerimiz olay yerine sevk edildi. İdare binasına isabet eden bomba sonucunda çıkan yangına, 50 işçi ve 9 teknik araçla müdahale edildi. Bölgede yaşayanlardan yüzde 65’i inançlı yerlere tahliye edildi” tabirlerini kullandı.

Dün de ortalarında 7 aylık bebeğin de bulunduğu 7 kişi hayatını kaybetmişti

Öte yandan, Vali Sinegubov, dün Rusya’nın Harkov’a düzenlediği ataklarda ortalarında 7 aylık bir bebeğin de bulunduğu 7 kişinin hayatını kaybettiğini ve 3’ü çocuk 34 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

https://www.ensonhaber.com/dunya/rusyadan-harkov-kentine-hava-saldirisi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! İstanbul'da bahar rotası başlıklı makalemizde Ağaçlar, Çiçekler ve İstanbul hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap