1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Son Dakika… Kılıçdaroğlu: ‘Eski yaraları sarmamız lazım’

Son Dakika.. Dikkat! Son Dakika… Kılıçdaroğlu: ‘Eski yaraları sarmamız lazım’

featured

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Sultanbeyli İlçesi Üye İştirak Merasimi’ne katıldı. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, “Bir arkadaşım konuşurken kalelerden bahsetti. ‘Sultanbeyli AK Parti’nin kalesi’ dedi. Şayet bir yeri kale olarak tanımlayacaksan her fabrika bir kaledir. Her fabrika bir kale olmalı ki orada hoş beşerler çalışabilsinler” dedi.

“Çok ayrıştığımızı biliyorum” diyen Kılıçdaroğlu, “Etnik kimlik üzerinden, inançlar, ömür biçimi üzerinden siyaset yapıldı. Ben bu millete kelam verdim kimlik üzerinden siyaset yapmayacağım. Herkesin inancı benim başım üzerine. Kimin inançlı kimin inançsız olduğunu büyük yaradan bilir. Hürmet duymam gerekir, hürmet duyacağım. Orda da bizim kusurumuz var. Başörtüsü bir devir Türkiye’nin bir numaralı sorunu oldu. Sana ne kardeşim, takar takmaz. O meskende ekmek, işsiz var mı evvel onu çözeceksin. Sultanbeyli ile kucaklaşmamız, eski yaraları sarmamız lazım” sözlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şu biçimde:

  • “Sultanbeyli’yi biliyorum. 12 yılım İstanbul’da geçti. Üç evladım var, üçü de İstanbul doğumlu. İstanbul’un yabancısı değilim. Sultanbeyli’nin CHP için güç bir ilçe olduğunun farkındayım. Buraya çok geldim lakin ortamızda bir duvar vardı o duvarın yıkılması lazımdı. Vatandaşa ulaşma konusunda yeteri kadar çalışmadık. Onların sofralarına oturmadık, kahvesini çayını içmedik.
  • Şundan bütün Sultanbeylili kardeşlerimin emin olmasını isterim. Yeni bir süreç başladı Türkiye’de. Bizim arbedeye muhtaçlığımız yok. Bizim helalleşmeye ve kucaklaşmaya, bir ortada yaşamaya muhtaçlığımız var. Eksiklikler var mı var lakin onları bir tarafa bırakalım. Memleketin çok sorunu var. Her konutta bir işsiz var.
  • Bir arkadaşım konuşurken kalelerden bahsetti. ‘Sultanbeyli AK Parti’nin kalesi’ dedi. Şayet bir yeri kale olarak tanımlayacaksan her fabrika bir kaledir. Her fabrika bir kale olmalı ki orada hoş beşerler çalışabilsinler.
  • Çok ayrıştığımızı biliyorum. Etnik kimlik üzerinden, inançlar, hayat üslubu üzerinden siyaset yapıldı. Ben bu millete kelam verdim kimlik üzerinden siyaset yapmayacağım. Herkesin inancı benim başım üzerine. Kimin inançlı kimin inançsız olduğunu şanlı yaradan bilir. Hürmet duymam gerekir, hürmet duyacağım. Orda da bizim kusurumuz var. Başörtüsü bir periyot Türkiye’nin bir numaralı sorunu oldu. Sana ne kardeşim, takar takmaz. O konutta ekmek, işsiz var mı evvel onu çözeceksin. Sultanbeyli ile kucaklaşmamız, eski yaraları sarmamız lazım.
  • Sizlerin oyu ile Allah nasip eder iktidar olduğumuzda Aile Takviyeleri Sigortası’nı getireceğiz. Hiçbir ailenin geliri taban fiyatın altında olmayacak. Bu kanunu çıkartmayı Türkiye 1971 yılında taahhüt etmiş. Çıkartmıyorlar ancak.
  • Ortamıza kardeşlerimiz geliyorlar. Çok hoş bir tablo göreceksiniz. Bize oy versin vermesin bir yerde bir sıkıntı varsa emek harcarız ve o sıkıntıları çözmek isteriz. Genç arkadaşlarımız da geliyor ortamıza. Önümüzdeki seçimin bahtını belirleyecek olan gençler. Adalet mi, demokrasi mi, eleştirmek mi istiyorsunuz o vakit oyunuzu CHP’ye vereceksiniz.
  • Biz kin tutmayız. Biz öfkeyi kendi ruhumuza enjekte etmeyiz. Sevgi, kardeşlik, dostluk, insani kurallar, sevgi üzerine her şeyi inşa etmek isteriz. Herkese hürmet duymak bizim temel misyonumuzdur. Siyaset sizlere doğruları söylemek zorundadır. Verdiğiniz verginin hesabını siyaset kurumu size vermiyorsa paralar birilerine gidiyor demektir. O birilerine hortumlanan paraların tamamını keseceğim. Tamamını bu millete vereceğim.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/son-dakika-kilicdaroglu-eski-yaralari-sarmamiz-lazim-1926461?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! 200’ye yakın civciv çöpe atılmış halde bulundu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap