1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Süleyman Soylu: Suriye’yi ve Irak’ı ABD ve Avrupa’nın elinden kurtaracağız

Son Dakika.. Dikkat! Süleyman Soylu: Suriye’yi ve Irak’ı ABD ve Avrupa’nın elinden kurtaracağız

featured

Esenler Belediyesi ve İçişleri Bakanlığı himayesinde düzenlenen ‘İyilik Fuarı’ bugün açıldı.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda bulunan fuarın açılış merasimine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenler Belediye Lideri M. Tevfik Göksu’nun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

“Biz büyük bir milletiz, kimseye sırtımızı dönemeyiz”

DHA’nın haberine nazaran Bakan Soylu, konuşmasında şu tabirleri kullandı:

“Sadece buradan dünyanın dört bir tarafına elini uzatan bir merhamet ve vicdan medeniyetinin evladı değiliz. Biz büyük bir milletiz, kimseye sırtımızı dönemeyiz. Dün tanıdıklarımıza bugün varlıklı oluyoruz diye, bugün biraz varlığımız var diye gerimizi dönemeyiz. Yüzlerce yıl tıpkı kıbleye secde ettiğimiz, bir arada düğünler kurduğumuz, cenazeleri sırtımızda taşıdığımız insanlara biz sizin yokluğunuzda sizi tanımıyoruz diyemeyiz. Zira biz Müslümanız. Biz komşuluk hukukunu biliriz. Komşusu açken tok yatanın eleştirildiği bir medeniyetin bir inancın çocuklarıyız.

“Yarının Türkiye’si daha güzel olacak”

Yarının Türkiye’si bugünkü Türkiye’den daha âlâ olacak. Neden? Zira etrafımıza azap vermeye çalışanlar, zulüm uygulamaya çalışanlar bize devir dönem fırsatı eline geçirip de bizi inancımızdan, kimliğimizden, dinimizden, kardeşliğimizden, beraberliğimizden ayırmaya çalışanlara fırsat vermeyecek Türkiye nasıl bugünkü Türkiye’yse, bilesiniz ki yarınki Türkiye bunlara fırsat vermeyecek değil. Dünyaya zulmetmeye çalışanlara ve kardeşliği bitirmeye çalışanlara karşı zihninden geçirmeye müsaade etmeyecek bir Türkiye. Bunu bizler sağlayacağız inşallah.


“Çocukları saçları sarı gözleri zeytin diye ayırmayacağız”

Avrupa üzere, batı üzere yapmayacağız. Çocukların saçlarının telleri siyah diye, çocukların saçlarını sarı, gözlerini mavi, yeşil zeytin diye ayırmayacağız. Dünyanın her yerine yardım ediyoruz. Bangladeş’e kadar yardım ediyoruz. Afrika’ya kadar yardım ediyoruz. Bu millet yardım ediyor, biz yardım ediyor değiliz. Biz milletimizin yardımıyla, ülkemizin yardımıyla devletimizin yardımıyla onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz. Biz bugün Ukrayna’ya da yardım ediyoruz. Biz bugün Irak’a da yardım ediyoruz. Biz bugün Lübnan’a da yardım ediyoruz. Biz bugün Libya’da da varız. Biz bugün Azerbaycan’da, Karabağ’da da varız. Biz, bizim elimizden Doğu Akdeniz’i çekip almak isteyen kim olursa olsun Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kimseye eyvallah etmiyoruz. Biz eski Türkiye değiliz.”

“ABD ve Avrupa’nın elinden Suriye’yi de Irak’ı da kurtaracağız”

Hakkari’den gelen bir milletvekili arkadaşıyla konuştuğunu belirten Soylu, “Dedi ki; gecenin saat 2’sine 3’üne kadar Hakkari’nin Yüksekova’nın keyfini çıkardım. Burada 4’te, 5’te insanları meskenlerine sokuyorlardı, korkutuyorlardı. Ona dedim ki ‘Allah şahidimiz olsun. Nasıl Doğu ve Güneydoğu’ya huzur getirmişsek Amerika ve Avrupa’nın elinden Suriye’yi de, Irak’ı da kurtaracağız, oralara da huzur getireceğiz. Hiç merak etmeyin. Biz engelleyemeyecekler. Kâfi ki birbirimize inanalım” dedi.

Fuar 24 Nisan’a kadar açık olacak

24 Nisan’a kadar kapılarını açık tutacak fuarda Türkiye Diyanet Vakfı, Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD), Kızılay, Sadakataşı Derneği, Verenel Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı, Deniz Feneri, Yetim Vakfı, CANSUYU, Hoca Ahmet Yessevi Derneği (HAYDER), Anda Derneği, Beşir Derneği, Valide İnsani Yardım Derneği ve HAYRAT olmak üzere toplam 14 sivil toplum kuruluşu yer alıyor. Öğrenci ziyaretlerinin yapılacağı fuarda dev yeterlilik kumbarası ile yardımlaşma ayrıyeten SMS ile yardımlaşma kampanyası yürütüleceği bildirildi.

 

https://www.ensonhaber.com/politika/suleyman-soylu-suriyeyi-ve-iraki-abd-ve-avrupanin-elinden-kurtaracagiz

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Şifa deposu çorba: Telbine başlıklı makalemizde Arpa, Resûlullah ve Yeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap