1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Tarihi camiyi kaybettiler

Son Dakika.. Dikkat! Tarihi camiyi kaybettiler

featured

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılı aralık ayında tamirat için bir firmaya verilen Gürgentepe ilçesi Eskiköy Mahallesi’nde bulunan 200 yıllık tarihi ahşap caminin yerinde yeller esiyor.

Tamirat şartnameye nazaran, 2021 yılı haziran ayında tamamlanması gerekirken ahşap caminin tahtalarını söken yüklenici firma ortadan kayboldu. Caminin bulunduğu yere giden CHP milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Minareyi çalan kılıfını hazırlar diye bir tabir var; minareyi çalanı duyduk lakin camiyi çalanı birinci kere görüyoruz. Din iman olunca mangalda kül bırakmayanlar görüyorsunuz camiyi de çalabiliyorlar. Burayla ilgili firmaya para da ödenmiş. Yani adam hem parayı almış hem de camiyi almış” diye konuştu. TBMM Başkanlığı’na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle yazılı bir soru önergesi veren Adıgüzel, şunları sordu:

“Büyükşehir belediyesinin caminin nerede olduğu ile ilgili açıklaması nedir? Belediye nezdinde bir soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz? Yüklenici firmaya ne kadar ödeme yapılmıştır? Caminin ve ahşap gereçlerinin bulunması için Emniyet güçlerince bir çalışma başlatılacak mıdır?”

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/tarihi-camiyi-kaybettiler-1926574?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Elon Musk Adeta 'Sığıntı Gibi' Yaşadığını Açıkladı başlıklı makalemizde Elon Musk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap