1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Tarım ve Orman Bakanı Kirişci: Dünya yoklukla mücadele ederken biz ürettik

Son Dakika.. Dikkat! Tarım ve Orman Bakanı Kirişci: Dünya yoklukla mücadele ederken biz ürettik

featured

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, AK Parti Antalya Vilayet Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Antalya’yı hem üreten hem de ürettiklerinin, “turizmin başkenti” olması hasebiyle misafirlerince tüketilen bir kent olması açısından farklı bir pozisyonda tuttuklarını tabir etti.

Antalya’nın geçen yıl büyük bir yangın faciasıyla karşı karşıya kaldığını anımsatan Kirişci, yangında yalnızca ormanlık alanların değil, 7 vatandaşın, içindeki canlıların ömrünü yitirdiğini, kimi insanların da yaşadıkları yerlerinden yarılmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Bir daha bu çeşit yangınların olmaması temennisinde bulunan Kirişci, “Bölgenin yüzde 25’lik kısmı yine orman olarak güçlenecek, yarısına yakın kısmıyla ilgili de orman teşkilatlarımızın önemli çalışmaları gerçekleşti. Az bir kısmı kaldı, inşallah 2022’de de bu kısmı tamamlayarak en azından yarayı sarmış olacağız.” dedi.

“Dünya yoklukla gayret ederken biz ürettik”

Bakan Kirişci, tarım bakımından da kıymetli bir kent olan Antalya’nın üreticilerinin son derece değerli olduğunu lisana getirdi.

Bilhassa salgın periyodunda tarımın kıymetinin daha âlâ anlaşıldığını tabir eden Kirişci, şunları söyledi:

“Dünya yoklukla uğraş ederken biz yalnızca 85 milyon vatandaşımızı değil, tıpkı vakitte 5 milyon bizi yer yurt bilip sığınanların ve ülkemizi ziyaret eden konukların ziraî gereksinimini karşılıyoruz. Bunun da ötesinde 25-30 milyar dolar seviyesine çıkmış ziraî ihracatımız var. Antalyalı üreticilerimiz buna çok kıymetli katkılar sağlamakta.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ekilmedik bir karış toprak, dikilmedik bir fidan bırakmayacaklarını söyleyen Kirişci, ahırlarda, kümeslerde hayvan üretimine de devam edeceklerini kaydetti.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/ekonomi/tarim-ve-orman-bakani-kirisci-dunya-yoklukla-mucadele-ederken-biz-urettik-3795725

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! Ukraynalılar Bayraktar TB2’nin peluş oyuncağını üretti başlıklı makalemizde Ukrayna hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap