1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Tekirdağ’da bulunan Trak eserleri zamanda yolculuğa çıkarıyor

Son Dakika.. Dikkat! Tekirdağ’da bulunan Trak eserleri zamanda yolculuğa çıkarıyor

featured

Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde sergilenen Trak medeniyetine ilişkin eserler, ziyaretçileri tarih seyahatine çıkarıyor. Milattan evvel ve sonra farklı uygarlıklara konut sahipliği yapan Tekirdağ’daki hafriyatlarda, Trak uygarlığının günlük ömrüne ilişkin eşyalar, mezarlar ve çeşitli eserler gün yüzüne çıkarıldı.

AA’da yer alan habere nazaran; müzede, Heraion-Teikhos (Hera’nın Şehri) ve Marmaraereğlisi’ndeki Perinthos antik kentlerindeki hafriyatlarda ortaya çıkarılan Traklara ilişkin pek çok eser sergileniyor.

​​​​​​​Trak hükümdarlarından Kersepleptes’e ilişkin mezar ile takı, sikke, silah ve kabartmaların da bulunduğu eserler, müzeyi ziyarete gelenleri adeta geçmişe götürüyor.

Müzede sergileniyor

Osmanlı ve Cumhuriyet periyotlarında kullanılan metal kaplar, seramikler, hamam grupları, el işlemeleri, havlular, gümüş takılar, ateşli ve kesici silahlar da müzede sergilenen eserler ortasında yer alıyor.

https://www.ensonhaber.com/kultur-sanat/tekirdagda-bulunan-trak-eserleri-zamanda-yolculuga-cikariyor

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! 'Squat yaramış!' Çarkıfelek'in cilveli hostesi Emel Özkızıltaş'ın pozları Instagram'ı derinden salladı... başlıklı makalemizde Özkızıltaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap