1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Türk-Amerikan İş Adamları Derneği, ‘uyuşturucu kaçakçılığı’ndan tutuklanan Ali Osman Akat’ı ihraç etti

Son Dakika.. Dikkat! Türk-Amerikan İş Adamları Derneği, ‘uyuşturucu kaçakçılığı’ndan tutuklanan Ali Osman Akat’ı ihraç etti

featured

Türk-Amerikan İş Adamları Derneği, ‘uyuşturucu kaçakçılığı’ suçlamasıyla tutuklanan Ali Osman Akat’ın dernekten ihraç edildiğini duyurdu.

L’Actone’un İdare Konseyi Lideri Ali Osman Akat’a ‘uyuşturucu kaçakçılığı’ suçlamasıyla 135 yıla kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı.

6 Ocak’ta tutuklandığı ortaya çıkan akat, Facebook hesabında hükümet yetkilileriyle çektirdiği fotoğrafların paylaşılmasıyla da gündeme gelmişti.

Akat hakkındaki haberlerde, bir periyot Türk-Amerikan İş Adamları Derneği’nin başkanlığını yürüttüğü belirtilse de dernek, Akat’ın hiçbir periyotta başkanlık yahut yöneticilik yapmadığını, dernekle tek münasebetinin üyelik olduğunu belirtti.

“GÖREV VE YETKİYE SAHİP DEĞİL”

Derneğin açıklaması şöyle:

  • 13.04.2022 tarihinde derneğimizin eski liderlerinden Sayın Ali Osman Akat hakkında basında bir grup haberler yer almıştır. Haberler sonrası disiplin konseyimiz toplanmış ve dernek tüzüğünün 5.4.4 unsuru yeterince kendisinin dernekten ihracı istikametinde tavsiye kararı almıştır. Alınan karar idare heyetimizde harikulâde toplanarak değerlendirilmiş ve derneğimiz ile olan üyelik münasebeti sonlandırılmıştır.
  • Öncelikle belirtmek isteriz ki, ismi geçen kişi TABA-AmCham Türk-Amerikan İş Adamları Derneği lideri olmadığı üzere, kurumlarımızda rastgele bir vazife ve yetkiye sahip değildir. Ali Osman Akat’ın derneğimizle tek bağı üyelik ile sonlu olup bugün itibariyle ilişiği kesilmiştir.
  • Derneğimizin manevi şahsiyetinin ve saygınlığının hiçbir ilgisi olmayan bu tip olaylarla zedelenmemesi ismine, derneğimizin isminin bu tip haberler ile anılmaması için gerekli hassasiyetin gösterilmesini, ismi geçen kişinin derneğimiz ile hiçbir bağının kalmadığını, derneğimizin logo ve isminin kullanılmamasını ve gerekli düzeltmelerin yapılmasını rica eder, kamuoyuna hürmetle bildiririz.

http://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/turk-amerikan-is-adamlari-dernegi-uyusturucu-kacakciligindan-tutuklanan-ali-osman-akati-ihrac-etti-1926535?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..BMW CEO'sundan Şaşırtan Elektrikli Otomobil Açıklaması başlıklı makalemizde Araçların, Elektrikli Araç ve Gelecekte hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap