1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski: İngiltere, ABD, İtalya ve Türkiye garantör ülke olmaya hazır

Son Dakika.. Dikkat! Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski: İngiltere, ABD, İtalya ve Türkiye garantör ülke olmaya hazır

featured

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenski, lokal basına çevrim içi yaptığı açıklamada, Rusya ile yürütülen lakin Buça ve Borodyanka’dan sonra duran müzakerelerle ilgili değerlendirmede bulundu.

Rusya ile yapılabilecek barış mutabakatının iki farklı evraktan oluşması gerektiğine işaret eden Zelenski, “Bunlardan biri Ukrayna’nın güvenlik garantisi ile ilgili, oburu de direkt Rusya Federasyonu ile bağı hakkında olmalı. Moskova, tüm meselelerin tahlilini içeren tek bir mutabakata sahip olmak istiyor lakin herkes kendisini Rusya ile masada tam olarak görmüyor. Onlar için güvenlik garantileri başka bir husus, Ukrayna’nın Rusya ile yapacağı mutabakatlar ise ayrı” sözlerini kullandı.

“MARİUPOL’DE BİZİM ASKERLERİMİZİN VE ADAMLARIMIZIN YOK EDİLMESİ TÜM MÜZAKERELERİN SONU OLUR”

Zelenski, şu anda İngiltere, ABD, İtalya ve Türkiye’nin Ukrayna’nın güvenliğinin garantörü olmaya hazır bulunduklarını lakin şimdi kimseden kesin cevap gelmediğini kaydetti.

Mariupol’deki durumun Borodyanka’da yaşananların 10 katı olabileceğine dikkati çeken Zelenski, “Şunu söylemek isterim, (Mariupol’de) bizim askerlerimizin ve adamlarımızın yok edilmesi (Rusya ile) tüm müzakerelerin sonu olur” dedi.

Zelenski, “Mariupol kentinde yaklaşık 5 bini çocuk olmak üzere en az 20 bin kişi hayatını kaybetti” bilgisini verdi.

http://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/ukrayna-devlet-baskani-zelenski-ingiltere-abd-italya-ve-turkiye-garantor-ulke-olmaya-hazir-1926533?utm_medium=Kategori%20Sayfasi&utm_source=Cumhuriyet&utm_campaign=Kategori%20Sayfasi

Bir önceki yazımız olan Özel..Böcekler Öldüklerinde Neden Ters Dönerler? başlıklı makalemizde Bacakları ve Böcek hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap