1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Son Dakika.. Dikkat! Zelenskiy’den AB üyeliği için önemli adım: Giriş anketi teslim edildi

Son Dakika.. Dikkat! Zelenskiy’den AB üyeliği için önemli adım: Giriş anketi teslim edildi

featured

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisinden yapılan açıklamaya nazaran Zelenskiy, Maasikas ile bir ortaya geldi.

Açıklamaya nazaran, Zelenskiy görüşmede, Avrupa Kurulu Lideri Ursula von der Leyen’in AB Dışişleri ve Güvenlik Siyaseti Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile Kiev ziyareti sırasında AB üyeliğine müracaat anketini kendisine teslim ettiğini hatırlatarak, “Bugün, devletimizin AB’ye üye olma yolundaki evrelerinden ve halkımızın ilerlediği ve uğruna çaba ettiği isteklerinden biridir.” değerlendirmesinde bulundu.

Zelenskiy, ülkesinin AB’ye ilerlemesinin, Avrupa bedellerine sahip birçok Ukraynalının hayatını kaybettiği çok trajik bir vakitte gerçekleştiğini vurgulayarak, “Ancak, Ukrayna halkı Avrupa’nın bir modülü, AB’nin bir modülü olarak eşit temelde hissetmek maksadında birleşiyor.” kelamlarına yer verdi.

Bunun kıymetli bir sinyal olduğunu vurgulayan Zelenskiy, “Destek alacağımıza ve aday üye olacağımıza inanıyoruz. Bundan sonra, bir sonraki, son evre başlayacak. Bu prosedürün önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceğine ve bağımsızlık ve demokrasi yolunda ödedikleri bedel göz önüne alındığında halkımızın tarihi için olumlu olacağına kuvvetle inanıyoruz.” tabirini kullandı.

Zelenskiy, ayrıyeten Ursula von der Leyen, Avrupa Kurulu Lideri Charles Michel, Josep Borrell ve Matti Maasikas’a anketin sağlanmasındaki süratli çalışmaları için teşekkür etti.

KAYNAK : https://www.yenisafak.com/dunya/zelenskiyden-ab-uyeligi-icin-onemli-adim-giris-anketi-teslim-edildi-3795755

Bir önceki yazımız olan Son Dakika.. Dikkat! AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Pençe-Kilit operasyonu açıklaması: BM'nin 51. maddesine dayanarak yapıyoruz başlıklı makalemizde Aksa, Cumhurbaşkanı ve Savaş hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap